معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس ارزیابی ‌های اولیه کارشناسان میراث فرهنگی استان حدود ۱۵ میلیارد ریال به این بنای تاریخی خسارت وارد شده است. به گزازش پایگاه خبری قلم دنا در بازدیدی که معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ،فرماندار شهرستان […]

 

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس ارزیابی ‌های اولیه کارشناسان میراث فرهنگی استان حدود ۱۵ میلیارد ریال به این بنای تاریخی خسارت وارد شده است.

به گزازش پایگاه خبری قلم دنا در بازدیدی که معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ،فرماندار شهرستان فرهنگی صنایع دستی و گردسگری کهگیلویه و رئیس میراث در پی خسارات زلزله به بافت تاریخی دهدشت، از این بافت داشتند، “حشمت ‌الله صمیمی ‌دوست” با اشاره به زلزله ۵.۲ ریشتری روز گذشته در این استان، افزود: در پی وقوع این زلزله، بافت تاریخی دهدشت دچار خساراتی شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی ‌های اولیه کارشناسان میراث فرهنگی استان حدود ۱۵ میلیارد ریال به این بنای تاریخی خسارت وارد شده است.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خسارت وارد شده از طریق اعتبارات استانی و ملی تأمین می ‌شود، اظهار کرد: کار مرمت اضطراری بناهای خسارت ‌دیده در اسرع وقت آغاز شود.

صمیمی دوست با اشاره به اینکه بافت تاریخی دهدشت به دلیل قدمت تاریخی بالایی که دارد از اهمیت زیادی برخوردار است، بیان کرد: مشکلات این بافت در جلسات استانداری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرماندار شهرستان کهگیلویه در پی خسارات زلزله به بافت تاریخی دهدشت، از این بافت بازدید کردند.