به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیران دستگاه‌های مختلف مرتبط با جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد از جمله مدیرکل امور عشایر استان،فرمانده سپاه عشایر استان،رئیس آموزش و پرورش عشایر استان،جمعی از عشایر و دیگر دستگاه های مختلف مرتبط با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج دیدار کردند. در […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیران دستگاه‌های مختلف مرتبط با جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد از جمله مدیرکل امور عشایر استان،فرمانده سپاه عشایر استان،رئیس آموزش و پرورش عشایر استان،جمعی از عشایر و دیگر دستگاه های مختلف مرتبط با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

در این نشست آزادی مدیرکل امور عشایر استان در خصوص از بین رفتن ایل راههای عشایری توضیحات مفصلی داد و در ادامه گفت:کارگروه واگذاری در اداره کل امور عشایر تشکیل شده و هر جای استان قرار است زمینی واگذار شود در صورت استعلام از امورعشایر در این کارگروه بحث و بصورت کارشناسی بررسی و اظهار نظر میشود.

مدیرکل امورعشایر گفت :عشایر سربازان مجازی پدافند غیرعامل هستند و در مرزها مرزبانان افتخاری هستند .

 

آزادی افزود : عشایر حافظان منابع طبیعی هستند و ما اعتقاد داریم کسانیکه به طبیعت آسیب میرسانند کسانی غیر از عشایر هستند.

آزادی در خصوص جهش تولید در بین عشایر نیز توضیحاتی داد وافزود : کارگروهی در این زمینه تشکیل و در حال بررسی طرح های تولیدزا در مناطق عشایری هستیم.

در این نشست همچنین نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خواستار افزایش خدمات رسانی دولت به جامعه عشایری شد، گفت: هیچ گونه کم کاری در ارائه خدمت به این قشر پذیرفتنی نیست.

آیت الله سید نصیر حسینی اظهار داشت: عشایر همیشه با اصالت، عزت وشرافت زندگی کرده‌اند و خدمت به این جامعه مولد و کم توقع، نعمت است.

وی عنوان کرد: عشایر در ابعاد مختلف دین و دین داری اصیل بود و بر اصالت و دیانت خود ماند و در حجاب و حیای عشایری خود باقی ماند و دستخوش تحریف فرهنگ نشد و به همان اصالت دینی خود در طول تاریخ درخشید و در ابعاد سیاسی و اجتماعی با عزت زندگی کرد.

حسینی با تاکید بر اینکه عشایر یک قشر مبارز علیه تعدی بیگانگان به کشور بود و هیچ گاه زیربار سلطه بیگانگان نرفتند، ادامه داد: باید به جامعه عشایری و زندگی آنها افتخار کنیم، افتخاری که همیشه اسلام از او یاد می‌کند این بوده که انسان طوری زندگی کند که بر دوش جامعه سوار نباشد.

امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: عشایر زندگی خودگردان داشتند و متکی به دولت‌ها و حکومت ها نبودند و در واقع راز موفقیت عشایر هم همین موضوع بود که در امور مختلف زندگی خود تولید کننده بودند.

حسینی تاکید کرد: امروز زندگی عشایری یک الگو برای همه ما در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده و حتی در زمینه اقتصاد مقاومتی و دیگر زمینه‌ها زندگی عشایر متکی به خود آنان است.

وی با اشاره به اینکه عشایر گرچه خانه به دوش است، ولی زندگی سخت اما زندگی افتخار آمیزی دارند، بیان کرد: امروز عشایر در خدمت انقلاب، نظام و مردم است و در همه دوران که حکومت‌هایی بر این سرزمین حکومت می‌کردند اگر حکومت ها انحراف داشتند، عشایر در مقابل آنها ایستادگی می‌کردند.

حسینی بیان کرد: وقتی که امام فریاد قیام و حکومت سر داد، عشایر همگام با حضرت امام در پاسخ مثبت به ایشان در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کرد و همان اوایل انقلاب در برابر هجمه دشمنان ایستادگی کردند، به جبهه رفتند و شهید دادند که همه اینها افتخاری برای ایران اسلامی و عشایر محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید افتخار کنیم که زندگی مان در مسیر انقلاب، اسلام و ولایت قرار گرفته است، ادامه داد: انسان‌هایی در طول تاریخ در خدمت طاغوت و ستمگران بودند و این افراد هر اندازه هم قدرتمند باشند، ولی افتخار محسوب نمی‌شود.

حسینی با بیان اینکه آمریکا قدرتمند بوده ولی ظالم و در خط کفر و ابتذال بودن افتخار نیست، عنوان کرد: افتخار این است که زندگی انسان در مسیر اسلام، انقلاب و خدا باشد که امروز زندگی عشایر در مسیر ولایت، انقلاب، ارزش‌های دینی و حمایت از مستضعفان عالم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ایران یک قدرت جهانی بوده که قدرت ستمگران و مستکبران عالم را به چالش کشیده است، گفت: در گذشته حکومت و کشور ما دست نشانده و مورد تحقیر بود و حتما باید سفیر انگلیس یا آمریکا به او اجازه عوض کردن حتی یک مسئول را می‌داد، که این نشانه بدبختی و سرشکستگی یک ملت است.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: قدرت های استکباری و استعماری ۴۰ سال تلاش می‌کنند تا به انقلاب و مردم ضربه بزنند، ولی در مقابل نظام، انقلاب و مردم به زانو درآمدند.

حسینی با بیان اینکه اگر بخواهیم به گنج آزادی، عزت، پیشرفت، سرافرازی و استقلال و … برسیم باید تلاش کنیم، افزود: نظام با اقتدار و صلابت در برابر قدرت‌های جهانی ایستاده و زیر بار ظلم و ستم بیگانه نمی‌رود.