معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خروج یک کیلوگرم گندم تولیدی استان به خارج از استان ممنوع است و با هماهنگی های صورت گرفته، نیروی انتظامی از خروج گندم به استان های دیگر جلوگیری خواهد کرد. “سید حشمت الله صمیمی دوست” در جلسه کمیسیون خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز زارعین […]

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خروج یک کیلوگرم گندم تولیدی استان به خارج از استان ممنوع است و با هماهنگی های صورت گرفته، نیروی انتظامی از خروج گندم به استان های دیگر جلوگیری خواهد کرد.

“سید حشمت الله صمیمی دوست” در جلسه کمیسیون خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز زارعین استان، افزود: کامیون های حامل گندم استان به خارج از استان توسط نیروی انتظامی توقیف و این اقدام به عنوان حمل کالای قاچاق محسوب می شود.

وی اظهار کرد: کامیون های توقیف شده به نزدیک ترین مرکز خرید گندم هدایت و راننده متخلف تحویل مراجع قضایی می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی مهمترین موضوعات و مشکلات مربوط به خرید تضمینی گندم در استان مورد بررسی قرار گرفت.

صمیمی دوست ادامه داد: خروج یک کیلوگرم گندم تولیدی استان به خارج از استان ممنوع است و با هماهنگی های صورت گرفته، نیروی انتظامی از خروج گندم به استان های دیگر جلوگیری خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه کامیونی حامل گندم استان در حال انتقال این محصول به خارج از استان توسط نیروی انتظامی توقیف شود، به عنوان حمل کالای قاچاق محسوب شده و ضمن هدایت کامیون به نزدیک ترین مرکز خرید گندم، راننده متخلف تحویل مراجع قضایی می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: فرمانداران استان موظفند با تدابیر لازم از خروج قاچاق و عرضه خارج از شبکه گندم تولیدی استان به دیگر نقاط کشور جلوگیری کنند.

صمیمی دوست با اشاره به وضعیت کرونایی گفت: در این شرایط باید گندم تولیدی کشاورزان در کمترین زمان ممکن و با مدیریت سازمان جهاد کشاورزی استان خریداری و ذخیره سازی شود.

وی افزود: گندم کشاورزان در برخی مناطق استان مانند باباکلان که مرکز خرید تضمینی وجود ندارد، باید با مدیریت جهاد کشاورزی صورت گیرد و اجازه خروج حتی یک کیلو گندم تولیدی استان به مناطق دیگر داده نمی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی استان موظفند سامانه خرید خود را به صورت فعال نگه دارند و به پرداخت قیمت خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز زارعین شتاب دهند.
صمیمی دوست ادامه داد: باید میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان در سامانه ملی ثبت شود.

وی اظهار کرد: طبق پیش بینی مسئولان جهاد کشاورزی امسال ۷۵ هزار تن گندم و چهار هزار تن کلزا در استان تولید شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۹ مرکز خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان فعال هستند.

به گزارش قلم دنا ،به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، صمیمی دوست یکی از مشکلات اصلی کشاورزان این استان را برای تحویل گندم مازاد بر نیاز آنها بالا بودن نرخ کرایه حمل از مزرعه تا مرکز خرید بیان کرد و افزود: در جلسه ای که با مسئولان شرکت های حمل و نقل بار در استان برای ساماندهی نرخ کرایه حمل گندم از مزرعه تا مرکز خرید برگزار خواهد شد، تصمیم لازم گرفته می شود.