به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، کارشناسان این اداره کل در بازدید و بازرسی از مراکز عرضه سطح بازار و فروشگاه های شهر یاسوج تعداد ۴۰۰ عدد سس گوجه فرنگی فاقد علامت استاندارد با نام تجاری آژینه کشف و جمع آوری کردند. […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، کارشناسان این اداره کل در بازدید و بازرسی از مراکز عرضه سطح بازار و فروشگاه های شهر یاسوج تعداد ۴۰۰ عدد سس گوجه فرنگی فاقد علامت استاندارد با نام تجاری آژینه کشف و جمع آوری کردند.

بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورتی که واحدهای تولید کننده فرآورده های مشمول مقررات استاندارد اجباری، محصولات بدون کیفیت و فاقد استانداردهای لازم تولید کنند، بنا بر مقررات با دریافت تذکر، اخطار، تعلیق، ابطال پروانه استاندارد و یا برخورد قضایی اعم از جریمه نقدی و حبس محکوم خواهند شد.

وی افزود: یکی از رسالت های مهم اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد نظارت بر کالاهای مصرفی عرضه شده در بازار است که در این راستا تیم‌های بازرسی فعالانه برای حفظ حقوق مردم تلاش می‌کنند.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد: هم استانی های عزیز در صورت خرید کالا به نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد توجه کنند و با ارسال کد ۱۰ رقمی به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت کالای خریداری شده مطمئن و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، مراتب را با شماره رسیدگی به شکایات ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع دهند.