به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، با توجه به شروع فصل برداشت گندم در مناطق گرمسیری شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام، باشت، لنده و گچساران آزمون سنواتی باسکول های ثابت همکف در این شهرستان ها آغاز گردید. بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، با توجه به شروع فصل برداشت گندم در مناطق گرمسیری شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام، باشت، لنده و گچساران آزمون سنواتی باسکول های ثابت همکف در این شهرستان ها آغاز گردید.

بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با آغاز فصل برداشت و خرید گندم از کشاورزان عزیز استان و در راستای اجرای قانون و دستورالعمل های سازمان ملی استاندارد و اطمینان از صحت عملکرد باسکول های وسایل چرخدار جاده ای ثابت همکف، باسکول های مراکز خرید گندم شامل سیلوهای گندم، شرکت های تولیدی آرد، غله و بازرگانی و تعاونی های روستایی در شهرستان های استان، از نظر صحت کار بررسی می شوند.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال ۱۳۹۸صحت عملکرد ۵۰ باسکول ثابت همکف در استان توسط شرکت همکار تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار گرفت.

بهمن رحمتی افزود: نصب برچسب گواهی کالیبراسیون و تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران بر روی همه باسکول ها الزامی است و کشاورزان عزیز هنگام فروش گندم از وجود برچسب های صحت سنجش و تاییدیه استاندارد بر روی باسکول های مراکز خرید گندم در استان مطمئن شوند.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آزمون صحت عملکرد باسکول های استان منحصر به فصل برداشت گندم نبوده و این طرح به طور مستمر در طول سال در تمام شهرستان های استان ادامه دارد و از واحدهای تولیدی و خدماتی و باسکول داران تقاضا می شود به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مشتریان با بازرسان این سازمان همکاری کنند.