با بازپس‌گیری ورزشگاه و استادیوم ۵هزار نفری شهید باکری تهران از متصرفان، شرایط استفاده از آن در آینده‌ای نزدیک با تعرفه دولتی برای عموم شهروندان فراهم می‌شود. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، با پیگیری های زیاد شهردار کهگیلویه وبویراحمدی با حکم دادستانی استان تهران ورزشگاه و استادیوم ۵هزار نفری شهید باکری از متصرفان […]

با بازپس‌گیری ورزشگاه و استادیوم ۵هزار نفری شهید باکری تهران از متصرفان، شرایط استفاده از آن در آینده‌ای نزدیک با تعرفه دولتی برای عموم شهروندان فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، با پیگیری های زیاد شهردار کهگیلویه وبویراحمدی با حکم دادستانی استان تهران ورزشگاه و استادیوم ۵هزار نفری شهید باکری از متصرفان این ورزشگاه گرفته و به شهرداری ناحیه۳منطقه ۱۹ برگشت.

ورزشگاه شهید باکری به‌عنوان دومین ورزشگاه بزرگ منطقه۱۹ و یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های مشارکتی شهرداری در سال۱۳۸۹ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این مجموعه ۱۶هزارمترمربعی دارای زمین چمن طبیعی استاندارد، سالن‌های بدنسازی، سالن ورزش‌های رزمی، پیست دو و میدانی، جایگاه ویژه تماشاگران و رختکن است که نقش بسزایی در افزایش سرانه ورزشی منطقه داشته است.

شهردار ناحیه۳ منطقه۱۹ در خصوص این مجموعه ورزشی تصریح کرد: این مجموعه توسط شهرداری منطقه برای بهره‌برداری عموم شهروندان به شخص حقوقی واگذار شده بود، اما متأسفانه وی بدون تنظیم قرارداد و عدم رعایت تشریفات قانونی و اخذ نظریه و تأیید کارشناسان رسمی دادگستری و شهرداری تهران، ورزشگاه را به چندین بهره‌بردار به‌صورت توافقی واگذار کرده بود.

سید محمدجواد هاشمی به صدور دستور قضایی از سوی معاون دادستان تهران برای تخلیه ورزشگاه اشاره کرده و گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر تحویل همه اماکن ورزشی به سازمان ورزش، طی چند نوبت به متصرفان اخطار داده شده بود که در نهایت با هماهنگی‌های انجام شده با نیروی انتظامی و عوامل و نیروهای یگان حفاظت شهرداری منطقه، این مجموعه بعد از ۵سال مجدداً به شهرداری عودت داده شد.

هاشمی از آغاز فعالیت مجدد این مجموعه بعد از مهار ویروس کرونا خبر داد و گفت: اکنون مجموعه نیازمند مرمت است و بعد از نابودی ویروس کرونا فعالیت خود را زیرنظر سازمان ورزش با تعرفه‌های دولتی آغاز خواهد کرد.

گفتنی است سید محمدجواد هاشمی از فرزندان خطه لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد است که با قاطعیت در دفاع از بیت المال ایستاده است به طوری که یکسال پیش نیز به دلیل جلوگیری از برخی سو استفاده ها مورد سوء قصد جانی قرارگرفت.