سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: اززمان شیوع بیماری ویروس کرونا تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا ارزیابی شدند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،ظهر امروز نشست ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندار و روسای دستگاه ها در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد. در […]

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: اززمان شیوع بیماری ویروس کرونا تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا ارزیابی شدند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،ظهر امروز نشست ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندار و روسای دستگاه ها در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

در این نشست آرین غلامیان با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت بیمار کرونایی برای گذراندن دوران درمان در نقاهتگاه کلینیک فجر گچساران بستری هستند، اظهار کرد: از مجموع این تعداد ۶ بیماری گچسارانی و یک نفر از شهرستان باشت است.

وی ادامه داد: هم اکنون پنج بیمار مبتلا و مشکوک به ویروس کرونا در بخش کرونایی ببیمارسان شهید رجایی گچساران بستری هستند که از این تعداد ۳ بیمار کرونایی مثبت و ۲ بیمار دیگر مشکوک به کرونا که در حال حاضر منتظر ارسال جواب تست این بیماران هستیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران در ادامه با اشاره به طرح ملی غربالگری گفت: از جمعیت ۱۱۰ هزار و ۴۵۰ هزارنفری شهرستان گچساران تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا ارزیابی شدند.

وی ابراز کرد: هشت مرکز بهداشتی – درمانی در مناطق شهری و روستایی و ۲۸ خانه بهداشت روستایی کار پایش خانواده‌ها و اطلاع از وضعیت سلامتی آنها در قالب طرح بسیج ملی غربالگری کرونا این شهرستان انجام دادند.
غلامیان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تا به این لحظه عنوان کرد: در سال گذشته تعداد ۳۴ تست آزمایش از بیماران کرونایی گرفته شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد ۸۹۱ مورد تست کرونا از بیماران مشکوک در گچساران انجام شده است.

وی در ادامه به گزارش عملکرد یک ساله حوزه بهداشت گچساران پرداخت و گفت: تشکیل ۱۲ جلسه بحران قبل از شیوع کرونا،ثبت گزارش ۳۰مخاطره و ارسال به معاونت بهداشتی، ارزیابی ۱۸هزار و ۱۱۶خانوار در برابر حوادث طبیعی و ثبت سامانه سیب که در این زمینه ۵۰درصد از جمعیت شهری در یک سال گذشته ارزیابی و در سامانه سلامت ثبت شدند.

غلامیان ادامه داد: ارزیابی چهار خانه بهداشت نیاز به نوسازی دارند، تشکیل کارگاه آموزشی مدیریت بحران ، تشکیل کارگاه حمایت از بلایای طبیعی، برگزاری ساعات مانور صفر، برگزاری مانور تخلیه اضطراری، برگزاری ۴۸مورد مانور تخلیه اضطراری، اهدا خون دسته جمعی پرسنل شبکه و ا جرای رزمایش گوشه ای از عملکرد حوزه بهداشت شهرستان گچساران در سال گذشته بوده است.