نخستین نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دردادگستری استان با حضور اعضا و به ریاست دکتر نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان به منظور بررسی ۷ طرح اقتصادی برگزار گردید. به گزارش قلم دنا، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ،دکتر نگین تاجی رئیس کل […]

 

نخستین نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دردادگستری استان با حضور اعضا و به ریاست دکتر نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان به منظور بررسی ۷ طرح اقتصادی برگزار گردید.

به گزارش قلم دنا، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ،دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اظهار اینکه ،یکی از سیاست های اصلی دستگاه قضایی بحث حمایت از رونق تولید می باشد،افزود:با توجه به اینکه در جهت حمایت از تولید ،مقام معظم رهبری شعار سال را جهش تولید نامگذاری نموده اند ،این مهم ازتأکیدات ریاست قوه قضائیه می باشد.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه در خصوص اختلاف سرمایه گذاران و بانک های عامل، جهت خرید خودروهای مورد نیاز طرح ها تولیدی اظهار کرد: معضلات خرید خودروهای سنگین در طرح های تولیدی مانند کارخانه تولید آسفالت این است که بانکها بر اساس بخشنامه بانک مرکزی تأکید می نمایند که سرمایه گذاران باید خودروها را از کارخانه سازنده خریداری نمایند ، اما سرمایه گذاران می توانند همان خودرو را در بازار آزاد با قیمت کمتر خریداری و نسبت به راه اندازی زودتر طرح خود اقدام و زمینه اشتغال بیشتری را فراهم نمایند.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دردادگستری استان لزوم توجه بانک ها در همکاری بیشتر با سرمایه گذاران را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: برخی دستورالعمل ها خلاف جهت و جهش تولید است.

دکتر نگین تاجی، رئیس کل دادگستری به رویکرد رئیس قوه قضاییه برای جهش تولید مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، به واحد‌های تولیدی مشکل دار که بدهی آن‌ها به بانک معوق یا سررسید شده است در چارچوب مقررات قضایی فرصتی دوباره داده می‌شود تا وقفه‌ای در فرایند تولید این واحد‌ها ایجاد نشود.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد درپایان به برخی بانک ها که در نشست حضور نداشتند تذکر داد.

در این نشست یکی از موارد مطرح شده بروز برخی مزاحمت ها ار سوی افراد محلی برای کارخانه سیمان مارگون بود ، در همین زمینه رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به دادستان مرکز استان مأموریت داد با کسانی که قصد تهدید و اخلال در نظم در آن واحد تولیدی را دارند، پیگیری و برخورد کنند.

در این نشست معاون برنامه ریزی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی گفت: در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اقتصادی مشکلات فراروی ۷ طرح تولیدی بررسی خواهد شد.

عزیزی لزوم توجه بیشتر بانک ها به حل مشکلات این طرح ها را خواستار شد و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، نیاز است بانکهای عامل همکاری بیشتری با طرح های اقتصادی داشته باشند.

در این جلسه برابر اجرای ماده ۱۸ دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به تعدادی از شرکت‌ها برای بازپرداخت بدهی‌های معوق یا سررسید شده مهلت داده شد