سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پیامی روز معلم را تبریک گفت. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ در متن این پیام آمده است: به نام حضرت دوست اقرا باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم […]

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پیامی روز معلم را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ در متن این پیام آمده است:

به نام حضرت دوست

اقرا باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم فرصت مغتنمی است تا قدردان زحمات قشر ارزشمندی باشیم که جایگاهی ویژه در همه جوامع بشری داشته اند و چراغ راه انسان ها بوده اند.

در روایات اسلامی نیز بر نقش معلمان و لزوم حفظ شان و منزلت آنان تاکید فراوان شده است. حضرت علی علیه السلام احترام معلم را بر هر قشری از جامعه لازم می‌دانست و به مسلمانان سفارش نموده است که به پاس خدمات این گروه ارزشمند در هر مقامی که باشند، آنان را همانند پدر خود گرامی بدارند و قدردان زحماتشان باشند.

اینجانب نیز به پاس این روز بزرگ، یاد همه معلمان و اساتید این دیار چهار فصل را از ابتدا تا کنون گرامی داشته وسپاس و قدردانی خود و جامعه پزشکی استان را به این مردان و زنان بزرگ ابراز می دارم.

همچنین خدمت اساتید فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که همواره در حال تلاش برای افزایش سطح علمی و اخلاقی دانشجویان و کاهش آلام بیماران هستند نیز عرض تبریک و تهنیت داشته و سربلندی و پیروزی آنان را از درگاه پروردگار حکیم خواهانم.

امیدوارم با درک جایگاه و اهمیت مقام معلمان و اساتید بتوانیم آینده ای درخشان برای ایران اسلامی رقم بزنیم.

دکتر پرویز یزدان پناه
سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج