مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۵ هکتار از ایل‌راه‌ها و مسیرهای عبور عشایر ایل های بویراحمد و قشقایی در این استان توسط افراد سودجو تصرف و از بین رفته است. بهمن آزادی مدیرکل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ایل راه‌ها در مسیر‌های گچساران به یاسوج، یاسوج به سمیرم و کهگیلویه به […]

 

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۵ هکتار از ایل‌راه‌ها و مسیرهای عبور عشایر ایل های بویراحمد و قشقایی در این استان توسط افراد سودجو تصرف و از بین رفته است.

بهمن آزادی مدیرکل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ایل راه‌ها در مسیر‌های گچساران به یاسوج، یاسوج به سمیرم و کهگیلویه به بویراحمد سفلی تصرف شده است.

وی بیان کرد: بیشترین تصرف ایل‌راه‌ها و میان‌بند‌های عشایر درشهرستان‌های گچساران و بویراحمد بوده که از سوی افراد سودجو تبدیل به باغ شده‌اند.

آزادی با اشاره به تهیه نقشه ایل‌راه‌های استان گفت: تعدادی از افراد متخلف که ایل راه‌های عشایری را بصورت غیرقانونی تصرف کرده اند به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یکهزار و ۵۱۸ کیلومتر ایل راه عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی زمان کوچ عشایر این استان به مناطق ییلاقی را بیستم اردیبهشت ماه جاری اعلام کرد و گفت: تعدادی از عشایر زودتر از این زمان کوچ خود به مناطق ییلاقی را آغاز کرده اند که کارشان خلاف قانون‌بوده است.

آزادی افزود: عشایری که زودتر از زمان تعیین شده اقدام به کوچ کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.