رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه گفت: سال گذشته ۴ هزار سند مالکیت تک برگ در شهرستان‌های تحت پوشش این اداره صادر شد. به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، علی‌دوست یاریزاده در دیدار با امام جمعه دهدشت اظهار داشت: سال گذشته چهار هزار فقره سند مالکیت کاداستری در شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و […]

 

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه گفت: سال گذشته ۴ هزار سند مالکیت تک برگ در شهرستان‌های تحت پوشش این اداره صادر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، علی‌دوست یاریزاده در دیدار با امام جمعه دهدشت اظهار داشت: سال گذشته چهار هزار فقره سند مالکیت کاداستری در شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی صادر شد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه، تک برگ شدن اسناد مالکیت را در راستای پیشگیری از وقوع جرائم مؤثر دانست و گفت: در این اسناد به علت دارا بودن هولوگرام امنیتی و درج نقشه ملک امکان جعل وجود ندارد.

یاریزاده تعداد دفاتر اسناد رسمی سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده را ۱۲ دفترخانه برشمرد و افزود: ۹ دفترخانه ثبت ازدواج و هشت دفترخانه طلاق در این شهرستان‌ها دایر است و اداره ثبت اسناد و املاک بر کار آنها نظارت دارد.

وی یادآور شد: اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه سال ۹۸ با اقدامات انجام شده در بحث پاسخ به استعلامات مکانیزه و ثبت مقام نخست استان را کسب کرد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه تصریح کرد: وصول ۱۷ میلیارد تومان از معوقات بانکی از دیگر عملکرد سال ۹۸ بوده است.

وی با بیان اینکه این اداره به چهار شهرستان خدمات‌رسانی می‌کرده و اواخر سل گذشته اداره بهمئی راه‌اندازی شد، افزود: با این وجود سال گذشته هیچ اعتباری به اداره ثبت اختصاص داده نشد.