نشست مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. به گزارش …. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست تاکید کرد: امیدوارم مجلس یازدهم کارآمد، قوی، انقلابی و ارزشی باشد و در یک رقابت برادرانه هیئت رئیسه آن تعیین شود. […]

 

نشست مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش …. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست تاکید کرد: امیدوارم مجلس یازدهم کارآمد، قوی، انقلابی و ارزشی باشد و در یک رقابت برادرانه هیئت رئیسه آن تعیین شود.

وی اظهار داشت: مردم از مجلس انقلابی یازدهم توقع کارهای بزرگ دارند در حالی این مجلس در بدترین موقعیت و زمان فعالیت می‌کند و یک و نیم سال باید با یک دولت فشل کار کند.

رضایی با اشاره به اینکه امیدورام مجلس آینده پاسخگوی امید مردم باشد، عنوان کرد: هیئت رئیسه باید در یک رقابت برادرانه انتخاب زیرا در این صورت شاهد افزایش هعم افزایی و شایستگی‌ها هستیم و در غیر این صورت هم افزایی‌و توان‌ها کاهش می‌یابد و شایستگی از بین می‌رود.

منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون نیز در این نشست افزود: بزرگرتین خطر فراروی مجلس جدید خطر چنددستگی و کشمکش‌های خطی و باندی و بزرگترین فرصت حفظ وحدت و انسجام مجلس در راستای حل مشکلات مردم است.

مهدی روشنفکر ادامه داد: ضروری است اختلاف سلیقه‌ها قبل از شروع کار مجلس به اتفاق نظر حول ترکیب هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها تبدیل شود و البته باید نمایندگان مناطق محروم و کمتر برخودار در ترکیب کمیسیون‌ها دیده شود تا به توزیع عادلانه اعتبارات و رفع محرومیت‌ها کمک شود.

وی با تاکید بر اینکه خط قرمز مجلس باید خط کشی‌های دسته‌ای و باندی باشد، خاطرنشان کرد: مشکلات مردم در مناطق محروم به برکت عملکرد برخی مسئولان و بیکاری کرونایی آرام آرام به سمت رسیدن به بحران بوده که باید بفکر بسته‌های فوری و کوتاه مدت برای رفع مشکلات معیشتی مردم باشیم.

روشنفکر بیان کرد: توسعه منهای عدالت در توزیع اعتبارات و استفاده از نیروی انسانی منجر به عمیق تر شدن شکاف‌ها می‌شود که باید مجلس جدید حامی مناطق محروم و استان‌های کمتر برخوردار باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه اصلاح ساختارهای فسادزا را جزو ضروریات دستور کار مجلس یازدهم دانست و گفت: امروز فساد و رانت‌خواری به غول هفت سری تبدیل شده است.

رونشفکر بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن نیروهای انسانی کم نظیر، بیش از ۲۰ درصد نفت و گاز، ۱۰ درصد آب‌های سطحی، ۲۰ درصد جنگل‌های حوزه زاگرس، تفرجگاه‌های کم نظیر طبیعی و …هنوز از محرومیت رنج می‌برد.