استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سرمایه گذاری هلدینگ های بنیاد مستضعفان باتوجه به ظرفیت های استان در سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،نشست شورای توسعه شهرستان لنده به ریاست استاندار و با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار شهرستان لنده و نمایندگان بنیاد علوی برگزار شد. در این نشست آخرین وضعیت […]

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سرمایه گذاری هلدینگ های بنیاد مستضعفان باتوجه به ظرفیت های استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،نشست شورای توسعه شهرستان لنده به ریاست استاندار و با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار شهرستان لنده و نمایندگان بنیاد علوی برگزار شد.

در این نشست آخرین وضعیت توسعه شهرستان لنده، اقدامات حمایتی بنیاد علوی در این شهرستان و همچنین میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های اشتغال زا، عمرانی و تولید مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد که هلدینگ های بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف به ویژه عمرانی و اقتصادی به استان ورود کنند.

گفتنی است این هلدینگ ها در سال ۹۹ برای سرمایه گذاری در استان باتوجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استان در حوزه صنعت و معدن سرمایه گذاری خواهند کرد.

همچنین در این نشست مقرر شد کمیته محرومیت زدایی با هدف رفع محرومیت استان تشکیل و هر ۴۵روز یکبار اعضای این کمیته با سفر به شهرستان لنده آخرین وضعیت حمایت ها و پیشرفت فیزیکی پروژه ها را ارزیابی کنند.

حسین کلانتری در این نشست اجرای طرح توسعه اقتصادی شهرستان لنده از سوی بنیاد علوی را گامی مهم، اساسی و افق روشن برای توسعه این شهرستان دانست و گفت: مردم و مسئولان با همدلی، انسجام و هماهنگی و با استفاده از همه ظرفیت ها در راستای توسعه و آبادانی این شهر ستان تلاش کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شهرستان لنده پس از شهر قلعه گنج کرمان دومین شهر پایلوت محرومیت زدایی در کشور محسوب می شود که این بنیاد تاکنون در راستای محرومیت زدایی و توسعه آن اقدامات مهمی انجام داده است.

وی افزود: اما باید تلاش شود که بیش از این برای آبادانی لنده از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

کلانتری بر ضرورت همکاری همه دستگاه های اجرایی با بنیاد علوی تاکید کرد و گفت: رشد و توسعه شهرستان لنده در گرو مشارکت مردم است.

سید خدادوست موسوی فرماندار لنده نیز در این نشست، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از طریق بنیاد علوی به محور لنده_دهدشت اختصاص یافت و به زودی ۵ کیلومتر از این مسیر توسط شرکت اسکان اجرایی می شود.

بنیاد علوی سازمانی وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که در دی ماه ۹۷ با ورود به استان و انتخاب شهرستان لنده به عنوان دومین پایلوت محرومیت زدایی در کشور بعد از شهر قلعه گنج کرمان، کار خود را آغاز کردند.