مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۵۵ پروژه عمرانی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیرکل امور عشایر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان کهگیلویه و بویراحمد از عشایر مناطق گرمسیری […]

 

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۵۵ پروژه عمرانی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیرکل امور عشایر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان کهگیلویه و بویراحمد از عشایر مناطق گرمسیری با هدف آشنایی با مشکلات عشایر در این ایام از سال بازدید کردند.

بهمن آزادی مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم اکنون ۵۵ پروژه با اعتباری افزون‌ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف عشایرنشین این استان اعم از سردسیری و گرمسیری در دست ساخت بوده که بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی پروژه آبرسانی عشایر شرق گچساران را یکی از پروژه‌های مهم اداره کل امور عشایر در سال ۹۹ دانست و ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و همکاری و مساعدت مسئولان اسانی این پروژه پایان تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

آزادی مهمترین اولویت اداره کل امور عشایر در سال جهش تولید را بهبود وضعیت معیشت و افزایش تولیدات جامعه مولد و کم توقع عشایری عنوان کرد و گفت: در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی آمادگی همکاری دارند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه امیدوارم شاهد رونق اقتصادی در مناطق عشایرنشیسن باشیم، ادامه داد: عشایر استان با داشتن یک میلیون رأس دام، ۴۶ هزار هکتار عرصه زراعی و تولید بیش از ۵۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز بازار نقش موثری در اقتصاد دارند.