مدیرکل دامپزشکی استان از ضبط و معدوم‌سازی 8 هزار و 973 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیرقابل مصرف در طرح تشدید نظارت های نوروز 98 در استان خبر داد.

وی اظهار داشت: اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستانهای کهگیلویه وبویراحمد همزمان با سراسر کشور ساماندهی، تجهیز و برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به فعالیت ۶۰اکیپ نظارتی در استان گفت: در مدت انجام این طرح ۳ هزار و ۶۸۵ مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی صورت گرفته است.

بهمنش  با بیان اینکه در این طرح ۸ هزار و۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف از زنجیره غذایی مردم حذف و ضبط و معدوم شد، گفت۲۲ واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: الزام  رعایت موارد پروتکل بهداشتی  کنترل عوامل محیطی مقابله با کرونا ویروس به کشتارگاه‌های دام و طیور و نظارت بر اجرای ضوابط بهداشتی در مراکز عرضه و کشتارگاه‌های دام و طیور و همچنین ممنوعیت قطعه بندی گوشت و مرغ در مراکز عرضه و ضدعفونی روزانه این مراکز  از دیگر اقدامات این اداره کل در این مدت است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد  عنوان کرد: طی مدت اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با ۲۳ خودروی عرضه کننده فرآورده های خام دامی بصورت غیرمجاز برخورد قانونی شده و ۳ هزار و ۸۴۰ نفر ساعت نیز فعالیت انجام گرفته است.