آخرین اخبار

26. مهر 1394 - 10:39   |   کد مطلب: 995
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش كهگيلويه و بوير احمد؛
كلاس ورزش مدارس بايد هدفمند باشد/برخي مدارس غيرانتفاعي نسبت به ورزش بي تفاوت هستند
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش كهگيلويه و بوير احمد گفت: هدف از ساعت ورزش در برنامه كلاسي مدارس شادابي و نشاط دانش آموزان و پرورش استعدادهاي دانش آموزان است.
http://www.ghalamedena.ir

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانش آموزان کهگیلویه و بویر احمد(قلم دنا)، مسعود قبادي افزود: تمام تلاش معاونت تربيت بدني و سلامت اين است كه ساعت تربيت بدني هدفمند باشد و ملم هاي تربيت بدني با برنامه درسي منظم دنبال اتعداد يابي و پرورش استعداد دانش آموزان باشد.

 

وي گفت: متاسفانه  در برخي مدارس غيرانتفاعي ساعت ورزش به صورت جدي اجرا نمي شود و در اين حوزه به عملكرد آموزش و پرورش انتقاد وارد است ولي اين مدارس موظف هستند جهت آماده سازي فضاي ورزشي و بكارگيري معلم ورزش اقدام كنند.

 

قبادي يكي ديگر از مشكلات را نداشتن ساعت ورزش در برخي مدارس دانست و عنوان كرد: برخي از مدارس بخاطر نداشتن نرم كلاسي و شرايط اداري نتوانسته اند در برنامه كلاسي ساعت تربيت بدني داشته باشند.

 

 معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش كهگيلويه و بوير احمد اظهار داشت: نبود منابع مالي و امكانات يكي از مشكلات اساسي مدارس است و بسياري از مدارس فضاي ورزشي مناسب ندارند.

 

وي يكي ديگر از وظايف اين معاونت را پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دانست و عنوان كرد: اداره پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در زمينه تمام آسيب هاي اجتماعي از قبيل پرخاشگري، اعتياد، مسائل اخلاقي و اعتقادي آسيب ها را شناسايي و دانش آموزان را براي مقابله با اين آسيب ها آموزش مي دهند.

 

مسعود قبادي گفت: تلاش داريم براي مدارس برنامه هايي مانند مدرسه قهرمان، المپيادها ورزشي درون مدرسه اي و نرمش صبحگاهي اجرا كنيم تا براي دانش آموزان جذابيت و نشاط ايجاد كنيم.

 

معاونت تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش كهگيلويه و بوير احمد تصريح كرد: در سال گذشته موفق شديم در زمينه شناسايي استعداد هاي دانش آموزان پنج دانش آموز دختر و دو دانش آموز پسر را تيم هاي ملي معرفي كنيم و در زمينه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به عنوان استان برتر كشور در پيشگيري از اعتياد نقش ايفا كنيم.

 

وي گفت: از خانواده هاي دانش آموزان ميخواهيم تا با مدارس تعامل بيشتري داشته باشند تا بتوانيم با همكاري هم جوانان و نوجواناني سالم و بر اساس الگوهاي نظام اسلامي تربيت كنيم.

 

انتهاي پيام/ش

دیدگاه شما