آخرین اخبار

22. مهر 1394 - 9:10   |   کد مطلب: 991
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد؛
فعالیت 150پزشک گروه جهادی سلامت در مدارس كهگيلويه و بوير احمد
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: 150 پزشک در قالب گروه جهادی سلامت در کهگیلویه وبویراحمد به دانش آموزان 60 روستای كهگيلويه و بوير احمد خدمات بهداشتی درمانی ارائه می دهند.
http://www.ghalamedena.ir اموزش و پرورش بويراحمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانش آموزان کهگیلویه و بویر احمد(قلم دنا)، هادي زارع پور افزود: به همت بنیاد خیریه وفاق سبز علوی این تعداد پزشک از دانشگاه های علوم پزشکی تهران و اصفهان روزهای 23 و 24 مهر در مدارس روستایی بویراحمد و دنا حضور یافته وفعالیت غربالگری دانش آموزان را انجام می دهد.

 

وي گفت: این پزشکان در 5 پایگاه چناربرم در دنا، بله زار و دشت روم در یاسوج حضور می یابند.

 

زارع پور عنوان كرد:فعالیت گروه جهادی سلامت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش، بسیج و ادارات ودستگاههای اجرایی واز سوی بنیاد خیریه وفاق سبزعلوی اجرا می شود.

 

مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این بنیاد در ساخت مدارس در استان نیز با آموزش وپرورش همکاری داشته است گفت: این برنامه با هدف ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان و با غربالگری رایگان در بخش های شنوایی، بینایی، دهان ودندان و بررسی عمومی انجام می شود.

 

هادي زارع پور اظهار كرد: حدود شش هزار دانش آموز در 102 آموزشگاه زیر پوشش این برنامه قرار می گیرند.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش كهگيلويه و بوير احمد هم گفت: امکانات لازم جهت ایجاد پایگاه با مشارکت حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

 

اردشير یاری افزود: در این مرحله غربالگری انجام و به همت مدیرعامل این بنیاد در مراحل بعدی کار درمان نیز انجام می شود.

 

وی عنوان كرد: با حضور ادارات عضو و آقای سید علی محمد دانشی نماینده این بنیاد در استان نشست های هماهنگی برگزار شده و فعالیت این گروه در 60 روستای دنا و بویراحمد انجام خواهد شد.

 

انتهاي پيام/ش

دیدگاه شما