آخرین اخبار

2. شهريور 1394 - 14:27   |   کد مطلب: 929
جانشین سازمان بسیج دانش آموزی کشور؛
60 هزاردانش آموز در طرح یاوران ولایت کشور حضور دارند
جانشین سازمان بسیج دانش آموزی کشور گفت: 60هزار دانش آموز از همه استان های کشور در طرح یاوران ولایت شرکت کردند.

قاسم حبیب زاده جانشین سازمان بسیج دانش آموزی کشور در گفت و گو با قلم دنا عنوان کرد: راهبرد دانش آموز محوری در بسیج دانش آموزی به این معنا است که فرماندهان بسیج پیشگام را از خود دانش آموزان منصوب کنیم به همین خاطر ضرورت داشت که برای دانش آموزان یک دوره آموزشی برگزار شود.

 

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: دوره یاوران ولایت برای ارتقاع سطح بصیرت و مهارت دانش آموزانی که قرار است عضو شورای دانش آموزی پیشگام را بپذیرند اجرا می شود.

 

جانشین سازمان بسیج دانش آموزی کشور ابراز داشت: انتظار میرود در این دوره ها ابتدا دانش آموزان با مباحث مقدماتی آشنا شوند و با شروع سال تحصیلی و تداوم ارتباط مسوولان حوزه ها با دانش آموزان در مدارس مهارت های دیگر را نیز کسب کنند.

 

حبیب زاده گفت: در این فرایند می توانیم انتظار داشته باشیم که دانش آموزی که مسوولیت پذیرفته اند در تصمیم گیری، برنامه زیزی و اجرای برنامه ها به تدریج در طراز نظام اسلامی رشد پیدا کرده و تربیت شود.

 

وی به فواید تربیتی طرح ولایت اشاره کرد و افزود: اولین حسن این طرح برای خود دانش آموز است چون در زندگی اجتماعی آینده مسوولیت پذیری را می آموزد.

 

جانشین بسیج دانش آموزی کشور گفت : وقتی دانش آموزان مسولیت پذیر و فعال باشند قطعا به نفع مدرسه خواهد بود چون این دانش آموزان به برنامه های مدرسه رونق میدهند و ما از مدیران مدارس انتظار داریم با این دانش آموزان در اجرای برنامه ها همکاری کنند.

 

وی افزود: برکت نهایی تربیت این دانش آموزان برای نظام و انقلاب خواهد بود چون در سال های آینده همین دانش آموزان باید مدیریت جامعه را به عهده بگیرند پس باید زمینه رشد و فعالیت مدیران آینده در این فضاها فراهم شود تا اهداف و اصول انقلاب را درک کنند و در آینده حداقل اشتباه را داشته باشند.

 

حبیب زاده هدف غایی بسیج دانش آموزی را تربیت مدیران در طراز نظام حکومت دینی دانست و عنوان کرد: در برگزاری این دوره ها اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش بینی شده است تا مدیران آینده نظام به بهترین نحو تربیت شوند.

 

وی اظهار داشت: بعد از ماه مبارک رمضان در کل استان ها شروع شده است و تا کنون 29 استان دوره هایشان در حال اجرا است و سه استان دیگر تا دهم شهریور به اتمام خواهد رسید.

 

حبیب زاده ابراز داشت: نظام ما نظام آموزش و پرورش است که متاسفانه به حوزه پرورش توجه کمتری شده است و این برنامه می تواند فضای خالی پرورش را پر کند.

 

مسوول بسیج دانش آموزی کهگیلویه و بویر احمد هم گفت: طرح یاوران ولایت با شرکت 900 دانش آموز بسیجی در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است.

سید محمد لطیف ارجمند افزود: در اردوی طرح یاوران ولایت دانش آموزان دختر و پسر واحدهای بسیج دانش آموزی دبیرستان ها از 13 شهرستان و منطقه در 4 مرکز شهرستان حضور دارند.

 

وی گفت: در این دوره کارگاه های آموزشی در موضوع های عقیدتی، بصیرت، مهارتی و تخصصی برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما