آخرین اخبار

18. مرداد 1394 - 10:48   |   کد مطلب: 894
توكل بخدا و پشت كار مهمترين عامل موفقيتم بود و به دانش آموزان توسيه ميكنم نااميد نشوند و با پشت كار تا لحظه آخر تلاش كند تا به نتيجه مطلوب برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانش آموزان کهگیلویه و بویر احمد(قلم دنا)، اعلام نتایج کنکور سراسری و اعلام نفرات برتر همواره از لحظات حساس و نفسگیر برای داوطلبان کنکور به شمار می رود، لحظاتی که نتیجه یک سال تلاش و مطالعه برای رسیدن هدف دلخواه مشخص می شود.

 

امير راستگو متولد 1375 اهل شهرستان بويراحمد شهرياسوج توانست در ماراتن سخت کنکور سراسری با پشت سرگذاشتن سایر رقبا رتبه 46 گروه آزمایشی علوم تجربی منطقه سه کشور را از آن خود کند.

 

در زیر گفت و گوی خبرنگار قلم دنا را با این دانش آموز موفق کهگیلویه و بویراحمدی بخوانید.

 

به عنوان سوال نخست بفرمایید که شرایط کنکور سراسری امسال چگونه بود؟

جواب:دروس عمومی همانند سال های گذشته  آسان و راحت بودند ولی در دروس اختصاصی  به دلیل وجود چهار درس اختصاصی  سختی، سوالات بسیار مشکل و طاقت فرسا بود.

 

سوال : فکر می کردید که رتبه 46 منطقه سه کشور در رشته تجربی را کسب کنید؟

جواب:فکر میکردم رتبه 20 شوم چون درصدهایم با افراد زیر 100 تفاوت چندانی نداشت.

سوال: بیشترین و کمترین درصد شما در کنکور مربوط به کدام  دروس بوده است؟

جواب: بیشترین و کمترین درصد درس اختصاصی مربوط به فیزیک با80 درصد و زمین شناسی با صفر درصد . دروس عمومی نیز زبان انگلیسی با 100 درصد و ادبیات فارسی با 68 درصد.

 

سوال: رشته و دانشگاه انتخابی شما برای ادامه تحصیل کدام است؟

جواب:بنده از دوران دبیرستان برای پزشکی هدف گذاری کرده بودم، اولویت اول پزشکی دانشگاه شیراز و اولویت دوم پزشکی دانشگاه تهران است.

سوال:روش مطالعه شما برای رسیدن به موفقیت در کنکور چه بود؟

جواب:  از ساعت 8:30تا 12 شب درس می خواندم و معمولا در طول شبانه روز یک و نیم ساعت درس میخواندم و نیم ساعت استراحت می کردم.

سوال:برنامه ریزی خاصی برای مطالعه داشتید؟

جواب: روش مطالعه بنده به این نحو بود که در دروس فیزیک و ریاضی خلاصه برداری می کردم و دروس زیست و شیمی را همراه با مطالعه، حاشیه نویسی میکردم، ضمنا تست زنی همراه مطالعه تاثیر زیادی در یادیگیری من داشت.

 

سوال :توصیه های شما به پشت کنکوری ها برای موفقیت چیست؟

جواب: توصیه من این است که برای پاسخگویی با سوالات مختلف کنکوری آمادگی داشته باشند و از متفاوت بودن سوالات ناامید نشوند. تلاش مضاعف داشته باشند، خود را با کسی مقایسه نکنند و برخی دروس مانند زیست شناسی را به طور مداوم مطالعه کنند

 

سوال: نقش خانواده را در موفقیت خود تا چه اندازه تاثیر گذار می دانید؟

جواب: خانواده  خیلی کمک کردند.کمتر مهمانی و سفر می رفتند و حتی پدرم که ارشد روانشناسی داشت مداوم با من صحبت میکرد و به من آرامش میداد.

سوال: آیا کتاب تست های کنکوری به تنهایی می تواند موفقیت در کنکور را فراهم کند؟

جواب:بهترین منبع برای موفقیت در کنکور کتاب های درسی است ولی برای هر درس میتوان از یک کتاب کمک درسی و آن هم فقط از یک منبع استفاده کرد.

 

سوال: در روز برگزاری کنکور چگونه باید در جلسه حضور یافت؟

جواب: افراد پشت کنکوری باید آرامش خود را حفظ و با استراحت کافی و با انرژی بالا در جلسه امتحان حضور پیدا کنند.

 

سوال: در ایامی که مشغول مطالعه بودید از غذاهای خانگی استفاده می کردید یا غذاهای آماده؟

جواب:به طور کلی برنامه تغذیه خاصی نداشتم و مانند همان دوران قبل از کنکور معمولا از غذای خانگی استفاده می کردم. 

 

سوال: اولین چیزی که با شنیدن این کلمات به ذهن شما می رسد چیست؟

توکل برخدا -  خانواده -  کنکور - برنامه ریزی - موفقیت-  تست - اوقات فراغت – پزشکی – دانشگاه- حل مسئله- خدمت به مردم- استرس

جواب:1. همه چیز 2. حامی 3. حذف شود 4. کاربردی 5 . تلاش  6. زیاد 7. لازم 8. رشته دلخواه 9. آرامش بعد از طوفان 10. غیر ممکن نیست11. وظیفه 12.همه دارن

 

 سخن پایانی:

به همه پشت کنکوری ها توصیه می کنم که هیچ وقت از تلاش ناامید نشوند و مطمئن باشند که با برنامه ریزی و پشتکار میتوان به موفقیت رسید.

 

انتهاي پيام/ش

دیدگاه شما