آخرین اخبار

23. آذر 1394 - 9:05   |   کد مطلب: 1006
مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران با بیان اینکه آموزش وپرورش به دنبال توسعه متوازن رشته های تحصیلی برای دانش آموزان است، گفت: حذف یا ایجاد ممنوعیت و محدودیت برای تحصیل دانش آموزان در رشته علوم انسانی کاملا بی اساس است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران http://www.ghalamedena.ir
به گزارش قلم دنا به نقل ازمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، اسفندیار چهاربند با اشاره به برخی واکنش ها درخصوص تحصیل دانش آموزان در رشته علوم انسانی، اظهار کرد: برخی قضاوت هایی که در باره حذف رشته علوم انسانی از برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش مطرح شده کاملا بی اساس است و اصولا حذفی در کار نبوده است.
وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت و کارآمدی رشته علوم انسانی با تأکید بر تحقق عدالت آموزشی مطرح است ،‌تصریح کرد: اجتماعی شدن بحث تحصیل در رشته علوم انسانی بستر مناسبی برای فرهنگ سازی به منظور تقویت منزلت علوم انسانی و تحقق اهداف سند تحول بنیادین است.
چهاربند ادامه داد: در سال تحصیلی 96-95 همانند سال تحصیلی جاری حدود 20 درصد از دانش آموزان شاخه نظری در رشته ادبیات و علوم انسانی تحصیل می کنند و این نرخ پوشش با رویکرد ارتقای کیفیت با حفظ کمیت موجود از طریق پذیرش دانش آموزان مستعد است.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش در توسعه متوازن دانش آموزان در رشته ها و شاخه های تحصیلی منطبق است و به همین دلیل قضاوت هایی که در باره حذف یا عواقب حذف رشتهعلوم انسانی از برنامه درسی مطرح شده، کاملا بی پایه و بی اساس بوده و اصولا حذفی در کار نبوده است.
وی افزود: حق انتخاب رشته تحصیلی برای دانش آموزان براساس اولویت ها تحقق می یابد و عدم تحقق اولویت اول انتخاب رشته به معنای سلب حق انتخاب نیست.
چهاربند خاطرنشان کرد: تحصیل در مدارس دولتی فرهنگ رایگان است و استفاده از فوق برنامه در برنامه هایآموزش و پرورش به صورت داوطلبانه است و بنابراین تردیدهای مطرح شده در باره الزامی بودن پرداخت شهریه در این مدارس به هیچ عنوان صحت ندارد.

دیدگاه شما