آخرین اخبار

23. آذر 1394 - 8:36   |   کد مطلب: 1003
وزیر آموزش وپرورش با معلمان شاهد شهدای هفتم تیردیدار وگفتگو کرد .
وزیر.http://www.ghalamedena.ir
به گزارش قلم دنا به نقل مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، دکتر علی اصغر فانی دراین دیدارصمیمی که با حضور دبیران دبیرستان شاهد شهدای هفتم تیر منطقه 6تهران برگزارشد، با ابرازخرسندی از حضور درجمع معلمان گفت : امیدوارم سند تحول را آن چنان که شایسته است اجرا کنیم .
وی در خصوص اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت : در سال تحصیلی جاری ما فقط به چند شاخص پرداختیم تا بتوانیم طرح رتبه بندی را زودتر اجرایی کنیم وامیدواریم در سال های بعد اجرای این طرح استمرار داشته باشد.
فانی درخصوص اخباری که در روزهای اخیردر مورد علوم انسانی در رسانه ها منعکس شده بود، گفت : مشکل ما توسعه کیفی علوم انسانی است و باید برای رفع این مشکل تلاش کنیم . هر چه در علوم انسانی دانش آموزان توانمند و با انگیزه ای وارد شوند درآینده شاهد توسعه این رشته خواهیم بود . اما اگر دانش آموزانی از روی اجبار این رشته را انتخاب کنند ما به هدفمان که همان توسعه کیفی علوم انسانی است نخواهیم رسید ، وآموزش وپرورش برنامه ای برای ممنوعیت یامحدودیت علوم انسانی ندارد.
وزیر آموزش و پرورش درخصوص تک زنگی شدن درس تربیت بدنی گفت: این مورد مربوط به یک تصمیم اشتباه سال های قبل مبنی بر تعطیلی مدارس در روز پنج شنبه مربوط می شود و ما تلاش می کنیم تا این مشکل رفع شود و دانش آموز در کنار تربیت فکری به تربیت جسمی نیز دست یابند، چراکه تربیت بدنی از ساحت های ششگانه در سند تحول است .
فانی گفت : سیاست اصلی ما در آموزش و پرورش ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی است که این خود نیازمند پشتوانه مالی است اما با توجه به کاهش شدید قیمت نفت چگونه می توان انتظارات را بر آورده کرد، البته امیدواریم با برداشته شدن تحریم ها و قدم های خوبی که دولت تدبیر وامید برداشته است بتوانیم مشکلات را حل کنیم .
عضو کابیته تدبیر وامید در پاسخ به سئوالی درخصوص خانه های معلم گفت : علیرغم محدودیت ها ومشکلات مالی سیاست ما بر توسعه خانه های معلم است و سعی کردیم با جذب کمک هایی از خارج از آموزش و پرورش خانه های معلم را توسعه دهیم که بر این اساس در دهه فجر امسال شاهد افتتاح تعدادی ازخانه های معلم خواهیم بود .
فانی اضافه کرد : در راستای رفع مشکل فرهنگیان در 10 شهر عمده کشور که مراکز درمانی قویی دارند مراکزی برای اسکان بیماران صعب العلاج ایجاد کرده ایم تا در طول مدت درمان دغدغه اسکان نداشته باشند .
وی درخصوص پیشنهاد استفاده از خواهران فرهنگی در کتابخانه گفت : این پیشنهاد در خیلی از جاها اجرا شده و در جاهایی که اجرا نشد از دانش آموزان برای اداره کتابخانه ها استفاده کرده ایم که علیرغم تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان، کتابخانه ها نیز به خوبی اداره می شوند

دیدگاه شما