رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از ورود دستگاه SPECT CT مرکز پزشکی هسته ای به مرکز استان خبر داد. به گزارش قلم دنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، محمد غلام نژاد اظهار داشت: پروژه مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان امام سجاد ( ع) یاسوج با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در […]

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از ورود دستگاه SPECT CT مرکز پزشکی هسته ای به مرکز استان خبر داد.

به گزارش قلم دنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، محمد غلام نژاد اظهار داشت: پروژه مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان امام سجاد ( ع) یاسوج با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تحویل و در شهریور ۱۴۰۱، ۱۰۰ درصد تکمیل گردید و این تنها مرکز تشخیص است و مرکز درمانی آن هم بلافاصله کلنگ زنی و در حال انجام کار است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با جدیت تیم مدیریتی جدید، دستگاه تشخیص اصلی آن به نام SPECT CT از محل هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت، از خارج خریداری و وارد کشور گردید.

وی افزود: این دستگاه اسکن بسیار گرانقیمت بود ولی با رایزنی، تاکنون دانشگاه علوم پزشکی با تمام مشکلات مالی فقط ۳ میلیارد تومان پرداخت نموده است و بقیه را وزارت بهداشت پرداخت کرده است.

غلام نژاد گفت: خبر خوشحال‌کننده ورود دستگاه به یاسوج و بیمارستان امام سجاد (ع) است که به زودی نصب و راه اندازی آن با حضور تنها متخصص پزشکی هسته ای دانشگاه می باشد و این اقدام مهم بیماران استان را از اعزام به سایر استانها بی‌نیاز خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: اسکن هسته ای در تشخیص بیماری های التهابی، عفونتها، بررسی گسترش سرطان ها، تعیین مسیر درمانی، ارزیابی پاسخ به درمان و … کاربرد دارد و در تمامی رده های سنی قابل استفاده میباشد. در این اسکن با تزریق ماده رادیواکتیو کمتر از دوز فارماکولوژیک، تمام یا بخشی از بدن تصویربرداری خواهد شد.

وی در پایان گفت: به زودی فاز درمانی مرکز پزشکی هسته ای نیز به بهره برداری خواهد رسید.