نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر  (حمایت از هنرمندان) در یاسوج برگزار شد. به گزارش قلم دنا، در این نشست رئیس انجمن خبرنگاران کهگیلویه با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم خواهش نیک اظهار داشت: مطالبات و مشکلات خبرنگاران زیاد است ولی دو مطالبه […]

 

نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر  (حمایت از هنرمندان) در یاسوج برگزار شد.

به گزارش قلم دنا، در این نشست رئیس انجمن خبرنگاران کهگیلویه با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم خواهش نیک اظهار داشت: مطالبات و مشکلات خبرنگاران زیاد است ولی دو مطالبه مهم این قشر زحمت کش را که مرتبط با این حوزه است عرض می کنم.

خلیل مهرجو گفت: اولین موضوع فرایند ثبت نام خبرنگاران است که از دو ماه تا دوسال طول می کشد و گاها بخاطر یک کپی دو سال طول میکشد تا عضویت تایید شود.

رئیس انجمن خبرنگاران کهگیلویه افزود: خبرنگاری با من تماس گرفت و اظهار دارد ۱۴ ماه منتظر تایید یک برگه کپی شناسنامه است انتظار می رود تدبیری در این راستا بیندیشید و در راستای تسهیل شرایط همکاری بفرمایید.

وی ادامه داد: پیشنهاد میشود یا بررسی اولیه در استان انجام شود و یا کارشناس مربوطه با استان جهت پیگیری امورات خبرنگاران هماهنگ باشد.

مهرجو تصریح کرد: دومین مطالبه خبرنگاران، در بحث تسهیلات با دو بانک قرارداد بسته شد که این بانک ها فقط در مراکز استان است و شهرستان ها بدلیل شرایط ایاب و ذهاب بالا نمی توانند از تسهیلات پرداختی استفاده کنند.

مهرجو اضافه کرد: انتظار داریم در راستای قرار داد با بانک های دیگر و تسهیل شرایط عضویت و تسهیلات همکاری شود.

وی گفت: این سفر را به فال نیک میگیریم و امیدوارم خروجی قابل قبولی برای خبرنگاران داشته باشد.