به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد کاظم حاجی پور مدیر صندوق استان با جلال دانش فرماندار شهرستان لنده جهت اجرای برنامه کارآفرین شو در شهرستان لنده در هفته دولت دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان لنده صورت گرفت حاجی […]

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد کاظم حاجی پور مدیر صندوق استان با جلال دانش فرماندار شهرستان لنده جهت اجرای برنامه کارآفرین شو در شهرستان لنده در هفته دولت دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان لنده صورت گرفت حاجی پور مدیر صندوق استان پیشنهادات خود را جهت اجرای هر چه سریعتر برنامه کارآفرین شو تشریح و از فرماندار شهرستان درخواست تشکیل دبیرخانه این برنامه را داشتند.

مدیر صندوق استان گفت: یکی از اهداف اجرای برنامه کارآفرین شو در شهرستان لنده کمک به توسعه فرهنگ کارآفرینی و رونق کسب و کارهای خرد و کوچک است.

حاجی پور گفت: این برنامه با حضور مدیران کشوری صندوق کارآفرینی امید و تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرای استان در شهرستان لنده برگزار خواهد شد.

جلال دانش فرماندار شهرستان لنده ضمن تشکر از سرپرست صندوق و اقدامات موثر صندوق کارآفرینی امید در راستای توسعه فرهنگ کارآفرینی و گسترش کسب و کارها عنوان کردند بر عکس اکثر استانها کشور در کهگیلویه و بویراحمد هنوز رویکردها در حوزه اشتغال تغییر پیدا نکرده است و جوانان همچنان پیگیر اشتغال در ادارات دولتی هستند.

دانش در ادامه گفت: برنامه کارآفرین شو می تواند به فرهنگ کسب و کار و کارفرآینی کمک کند و جوانان شهرستان را ترغیب به راه اندازی کسب و کار کند و رونق اقتصادی برای خود و شهرستان داشته باشید.

فرماندار شهرستان لنده عنوان کرد: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور اولویت حمایت از طرحهای دانش بنیان است.

دانش گفت:صندوق کارآفرینی امید مشوق های لازم را جهت ایجاد انگیزه جوانان بیکار ارائه داده است امیدوار هستیم بیکاران و متقاضیان راه اندازی کسب و کار با مطالعه و اطلاعات طی فراخوانی که صورت خواهد گرفت طرح های خود را ارائه تا بعد از داوری طرح های برتر جهت حمایت مالی در دستور کار قرار گیرند.

در ادامه حاجی پور سرپرست صندوق کارافرینی امید بهمراه دانش فرماندار شهرستان از روستای پایلوت بدون بیکار شیتاب و چند طرح خرد و خانگی در منطقه موگرمون و روستای آتشگاه بازدید بعمل آوردند .

حاجی پور در بازدید از طرح پرورش شترمرغ که توسط زوج جوان با مهاجرت معکوس از شهر به روستای بدون سکنه آتشگاه اجرا شده بود با اشاره به نقش صندوق کارآفرینی امید در مهاجرت معکوس از شهر به روستا خواستار همکاری و تعامل سایر دستگاه ها در صدور و تسهیل مجوز کسب و کار شدند.