سامانه بارشی اخیر در استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین میزان بارندگی ها را در کل کشور به خود دیده است و سیلاب بیشترین خسارت را به مردم استان وارد کرد ولی به دلیل اقدامات موثر و پیشگیرانه مجموعه استانداری ستاد بحران و معاون عمرانی استانداری باعث شد که استانی که بیشترین میزان بارندگی در […]

 

سامانه بارشی اخیر در استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین میزان بارندگی ها را در کل کشور به خود دیده است و سیلاب بیشترین خسارت را به مردم استان وارد کرد ولی به دلیل اقدامات موثر و پیشگیرانه مجموعه استانداری ستاد بحران و معاون عمرانی استانداری باعث شد که استانی که بیشترین میزان بارندگی در آن ثبت شده بود هیچ گونه تلفات جانی نداشته باشد و باعث شود استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان الگو در پیشگیری از خطرات جانی در سیلاب به وزارت کشور معرفی گردد و الگویی برای بقیه استان ها شود. از جمله اقدامتی دیگر از معاون عمرانی استاندار می توان سرکشی های شبانه در همان ساعت ابتدایی سیل را به عشایر سیل زده گردنه بیژن دانست که به گفته خود عشایر آن منطقه هیچ وفت میهمان نوازی و خدماتی را که از سوی مجموعه استانداری به خصوص شخص معاون عمرانی دیده اند فراموش نخواهند کرد و برای همیشه در خاطرشان خواهد بود.

 

زمانی که معاون عمرانی استاندار طوفان شدید و بارش باران در حال امداد رسانی به عشایر شهرستان دنا بود آیا عده ای از خواب ناز خود می زدند تا گوشه ای از مشکلات را برای مردم بگویید،زمانی که حاجی زاده در ده هاشم کره پا به پای دادستان دنا با مردم سیل زده ده هاشم ابراز همدردی می کرد و به دستگاههای خدمات رسان دستور می داد که هر چه زودتر به این مردم خدمات رسانی شود آیا عده ای اطلاع داشتند ؟

چرا عده ای نمی خواهند قبول کنند که معاون عمرانی یک تنه با مدیریت قوی و منش بسبار بالای خود توانست بحران های اخیر استان را پشت سر بگذارد و خطرات جانی را به صفر برساند.
آیا اگر نبود درایت و شجاعت و تبهر در سخن وری حاجی زاده در مقابل مسئولین کشوری این همه اعتبار به سمت استان سرازیر می شد آیا اقدامات پیشگیرانه حاجی زاده باعث نشد خسارات به عشایری که در مسیر سیلاب قرار گرفته بودند به حداقل برسد.

معاون عمرانی همان کسی است که در سیل اخیر تجهیزات، امکانات دولتی و بخش خصوصی در کنار بسیج کرد و باعث خدمات رسانی به مردم سیل زده شد.

پیگیری های حاجی زاده به کرات در بین سیل زدگان انگیزه بیشتری به مسئولان و مردم این استان داده است.
مگر حاجی زاده نبود که گفت باید برای حفاظت از رودخانه ها، معاونت حفاظت از رودخانه ها را در وزارت نیرو پایه کار آورده تا اقدامات لازم از سوی آنها انجام شود تا در خصوص نگهداری لازم از رودخانه ها و بازسازی سازه های فرسایشی و کنترل آنها جذب اعتبار شود و رودخانه ها را که از مسیر خودشان منحرف شده اند باید آنها را به مسیر اصلی خودشان برگرداند.

حاجی زاده کسی بود که میتوانست پشت صندلی در اتاقش بماند ولی با توجه به صعب العبور بودن بعضی مناطق عشایری در کهگیلویه و بویراحمد و نبود امکانات لازم برای امداد رسانی در سیل اخیر به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در زیر باران جهت امدادرسانی لازم به عشایر مجبور به پیاده روی ۸ کیلومتری شدند ، منازل روستایی که محروم بوده و نیازمند بازسازی بودند را شناسایی کنند و برای آنها اعتبار در نظر بگیرند و حاجی زاده مرد پای کار این روزهای استان تمام مشکلات، دردها و محرومیت های مردم استان را برای وزیر کشور بیان کرد.

تبحر خاص حاجی زاده در پیگیری مشکلات مناطق محروم و روستایی وی را به یک پناهگاه برای حل مشکلات مردم کرده است.

قدرت چانه زنی حاجی زاده برای بودجه گیری و اخذ اعتبازات از مرکز برای پروژه های بزرگ استان یکی از محاسن این مرد فعال و خستگی ناپذیر است.

دفاع جانانه اش از سهم استان از آب در قالب سه سد آبریز، تنگ سرخ و سقاوه نیز از پیگیری های وی برای احداث منابع ذخیره آب پایدار است.

نظارت مستمر و پیگیری پروژه های حیاتی مثل آب چهارشهر، کمربندی یاسوج، پل چهارم، جاده سی سخت و از همه مهمتر دهدشت_ پاتاوه که به گفته کارشناسان پروژه بالغ بر سی و پنج درصد از پیشرفت فیزیکی آن در دو سال اخیر بوده است از دیگر پیگیری های تاثیرگذار حاجی زاده برای پروژه مهم استان است که قابل توجه می باشد.

اما جلسات مکرر و پیگیری های مختلف حاجی زاده برای ساماندهی گلزارهای شهدای و شهدای گمنام و جاده های دسترسی به گلزار شهدا نشان از عرض ارادت ویژه و خالصانه حاجی زاده به مقام شامخ شهدا می باشد که از جمله آنها می توان به کلنگ زنی احداث جاده و پل روستای شهید طیب (شهید شاخص هم استانی ) پس از سالها نداشتن جاده، اشاره کرد.