معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نسبت به مناسب سازی و استاندارد شدن تهویه، روشنایی و زیباسازی تونل‌های راههای این استان توجه و اقدام شود

 

نسبت به استانداردسازی تونل های راه‌های کهگیلویه و بویراحمد اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نسبت به مناسب سازی و استاندارد شدن تهویه، روشنایی و زیباسازی تونل‌های راههای این استان توجه و اقدام شود.

«کیامرث حاجی زاده» روز سه شنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۱ در دومین نشست کمیسیون ایمنی راههای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نسبت به تهویه، روشنایی و زیباسازی تونل‌های راههای استان توجه و اقدام شود.

وی اظهار کرد: پروژه ملی محور پاتاوه به دهدشت در دو سال اخیر ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که باید سریعتر دو سه درصد آخر را کامل کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شرکت زیرساخت تونل های محور یاسوج به بابامیدان را تکمیل و تحویل دهد.

حاجی زاده تصریح کرد: پلیس راه استان زمینه استقرار در محور پاتاوه به دهدشت را فراهم کند و تا زمانی که محل مورد نیاز آماده شود و استقرار یابند، گشت های در این محور داشته باشند چراکه بار ترافیکی این محور در حال افزایش است.

وی ادامه داد: یکی از معضلات استان کهگیلویه و بویراحمد در توسعه نیافتن زیرساختهای لازم معترضان مردمی و محلی است، بعنوان مثال کمربندی یاسوج به اصفهان که سال‌ها دو خطه بود و ۱۱.۲ درصد تلفات جاده ای استان را به خود اختصاص داده بود، برای چهارخطه کردن این کمربندی اقدام شد و اعتبارات لازم اختصاص یافت هم اکنون در حال چهارخطه و تکمیل شدن است اما در مرحله آسفالت کردن با معارض محلی مواجه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین ساماندهی ورودی های شهر یاسوج از سمت «سرآبتاوه» و «تلخسرو» آغاز شده که متاسفانه با معارضات محلی مواجه شده و باید این مسایل در استان رفع شود البته در برخی مناطق کشور مردم زمین خود را برای راهسازی و جلوگیری از جان باختند مردم و از بین رفتن مال مردم در جاده ها وقف می کنند.

حاجی زاده تاکید کرد: در حوزه راهها اعتبارات زیادی به استان اختصاص داده شد اما باید در اجرای پروژه‌های این حوزه تسریع شود .

وی تصریح کرد: نقاط حادثه خیز راههای استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و رفع شوند تا کمتر شاهد از بین رفتن جان و مال مردم باشیم، همه نقاط حادثه خیز اعتبار نمی خواهند و با یکسری اقدامات قابل رفع هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: محور چرام _ دهدشت تا شهریور ماه امسال باید کامل به بهره برداری برسد و ایمنی لازم برای این محور نیز ایجاد شود.

حاجی زاده افزود: همچنین در محور پاتاوه به دهدشت تابلوها و گاردریل باید نصب شود،تقاطع های «گندی خوری» در محور یاسوج به اصفهان که از نقاط حادثه خیز است هر چه سریعتر باید تعیین تکلیف شود و محور یاسوج به اصفهان نیز ایمن سازی شود.

وی اظهار کرد: فاز اول کمربندی گچساران که ۸۰۰ متر است باید سریعتر تمام شود و فاز دوم که ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده باید به مناقصه گذاشته شود و هرچه سریعتر آغاز به کار کند.