مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اقدامات انجام شده دسترسی کشاورزان به کودهای موردنیاز در سطح قابل قبولی است و کمبودی نداریم؛ لاهوتی افزایش نظارت‌ها و عدم انحراف در توزیع کود و همچنین رایزنی برای افزایش سهمیه استان را ۲ اقدام مهم در این حوزه برشمرد. به گزارش قلم […]

 

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:
با اقدامات انجام شده دسترسی کشاورزان به کودهای موردنیاز در سطح قابل قبولی است و کمبودی نداریم؛ لاهوتی افزایش نظارت‌ها و عدم انحراف در توزیع کود و همچنین رایزنی برای افزایش سهمیه استان را ۲ اقدام مهم در این حوزه برشمرد.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، علی لاهوتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بحث کودهای شیمیایی همزمان مصرف بهینه و همچنین دسترسی راحت کشاورزان را درنظر می‌گیریم، گفت: از یک طرف نباید به علت سهل‌الوصول بودن کودهای شیمیایی بیش از استاندارد در مزارع استفاده شوند و از سوی دیگر نباید کشاورزان برای تامین نهاده‌های مورد نیاز به ویژه کود، به دردسر بیفتند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از ذخیره قابل اتکای ۹ هزار تنی کود در انبارهای این شرکت خبر داد و تصریح کرد: سهمیه امسال کود شیمیایی این استان ۳۸ هزار تن است که تاکنون ۱۴ هزار تن معادل ۴۰ درصد این سهمیه جذب شده است.

لاهوتی افزود: از این میزان سهمیه اختصاص یافته به کهگیلویه و بویراحمد ۳۱هزار تن کود اوره، ۵ هزار تن انواع کود فسفات و ۲ هزار تن انواع کود پتاسه است.
وی گفت: تاکنون ۶ هزار تن انواع کود از سوی کارگزاران بین کشاورزان توزیع شده است.

لاهوتی بیان کرد: با حمایت رئیس سازمان جهاد کشاورزی و افزایش نظارت‌ها، انحراف در توزیع کود وجود ندارد که این مهم در کنار رایزنی برای افزایش سهمیه استان موجب شده که کودهای کشاورزی به راحتی در دسترس کشاورزان باشد و رضایت نسبی حاصل شود.

این مسئول ارشد جهاد کشاورزی همچنین یادآور شد: کشاورزان و بهره‌برداران برای اخذ حواله کود به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.


انتهای پیام/ بنام