اقدام فوری و دلجویی مدیرکل بهزیستی استان از معلول ذهنی (نوید کیانی) و خانواده ایشان در شهر سوق .

اقدام فوری و دلجویی مدیرکل بهزیستی استان از معلول ذهنی (نوید کیانی) و خانواده ایشان در شهر سوق .

پس از انتشار خبر ضرب و شتم یکی از معلولان ذهنی مرکز توانبخشی گچساران ، آریا مدیرکل بهزیستی استان به همراه مظلومی معاون مشارکت های مردمی و دبیر کمیسیون نظارت استان ، با حضور در شهر سوق از توابع شهرستان کهگیلویه با خانواده این معلول ذهنی دیدار و از وی دلجویی کردند.

در این دیدار مدیرکل بهزیستی استان با توجه به تعداد زیاد معلولین شهرستان کهگیلویه و همچنین بعد مسافت با شهرستان گچساران ، قول مساعد مبنی بر پیگیری جهت صدور مجوز و راه اندازی مرکز نگهداری معلولین ذهنی پسرانه بالای ۱۴ سال در شهرستان کهگیلویه خبر داد.

وی گفت: اقدامات و پیگیری های قانونی جهت احقاق هر گونه حقوق تضییع شده این معلول وسایر معلولان عزیز مقیم در مراکز توانبخشی استان و برخورد قاطع با مسببان این موضوع در روزهای آتی در دستور کار هست که نتیجه اقدامات و تصمیمات متخذه سریعا اطلاع رسانی خواهد شد.


لازم به ذکر است قبل از شکایت خانواده این معلول ذهنی، مبنی بر ضرب وشتم فرزند خود در مرکز توانبخشی امام هادی(ع) شهرستان گچساران ، بنا به دستور مدیرکل بهزیستی استان تیمی متشکل از معاون توانبخشی،معاون مشارکتها ،مدیر حراست و مسول بازرسی بهزیستی استان به شهرستان عزیمت نمودند و با بازدید میدانی از وضعیت کلی مرکز ،بررسی دوربین ها،مصاحبه و پرس و جو از پرسنل در ابعاد مختلف موضوع را پیگیری و این بررسی ها با حضور میدانی شخص مدیرکل و تیم مذکور تا حصول نتیجه قطعی ادامه دارد.

گفتنی است در حال حاضر تنها دو مرکز معلولین ذهنی مردانه بالای ۱۴ سال در سطح استان دایر میباشد که با توجه به تعداد زیاد افراد مشمول ، نیاز به گسترش مراکز مذکور در سطح استان میباشد.