معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان از متمم سفر رئیس جمهور به استان ابلاغ شده است. کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد با مقایسه وضعیت اعتباری استان در سال‌های ۹۹ تا ۱۴۰۱ گفت: اعتبارات سال ۹۹ استان ۸۰۰ میلیارد تومان بود اما در […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان از متمم سفر رئیس جمهور به استان ابلاغ شده است.

کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد با مقایسه وضعیت اعتباری استان در سال‌های ۹۹ تا ۱۴۰۱ گفت: اعتبارات سال ۹۹ استان ۸۰۰ میلیارد تومان بود اما در سال ۱۴۰۰ این رقم به حدود ۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ استان دارای اعتبار هستند، افزود: ۱۳۵ پروژه جاده روستایی فعال شده که سال‌های قبل راکد بودند.با فعال شدن پروژه‌های آبرسانی و سدسازی، استان به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است.

وی به وضعیت اعتباری استان در سال ۱۴۰۱ اشاره و با بیان اینکه ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و جاری استان است، گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور در سال ۱۴۰۱ است که به بخش راه‌ها اختصاص داده می‌شود.

حاجی‌زاده با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان به محور بوستان تا کوپن اختصاص داده شده و ۵۴ میلیارد با وزارت نفت قرار داد منعقد شده عنوان کرد: اعتبارات آبرسانی به بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان افزون بر هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه منعقد شد.

وی گفت: آب شرب، راه روستایی، توسعه خدمات شهری و روستایی، بهداشت و درمان، کشاورزی، ورزش و جوانان از جمله اولویت‌های استان در سال جاری است،ضمن اینکه از آموزش و زیرساخت‌های حوزه آموزشی نباید غافل شویم.

وی به وضعیت نامناسب شهرداری‌ها هم گریزی زد و افزود: انباشت نیروهای غیرتخصصی در شهرداری‌ها و بیماری کرونا شرایط مالی نامناسبی برای شهرداری‌ها رقم زده است، ضمن اینکه وضعیت مبلمان شهری استان وضعیت مناسبی ندارند.

حاجی‌زاده با تاکید بر جذب اعتبارات ۱۴۰۰ توسط دستگاه‌ها از دستگاه‌های نظارتی خواست بر هزینه‌کرد اعتبارات نظارت داشته باشند.