معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان در حال توسعه تمام شرایط برای احداث نیروگاه‌های تولید برق پایدار را دارد. کیامرث حاجی‌زاده در دیدار با محمود دشت بزرگ مدیرعامل شبکه توزیع برق خوزستان و جمعی از مدیران استانی گفت: برق از زیرساخت‌ها و نیاز اصلی استان بوده و با توجه به […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان در حال توسعه تمام شرایط برای احداث نیروگاه‌های تولید برق پایدار را دارد.

کیامرث حاجی‌زاده در دیدار با محمود دشت بزرگ مدیرعامل شبکه توزیع برق خوزستان و جمعی از مدیران استانی گفت: برق از زیرساخت‌ها و نیاز اصلی استان بوده و با توجه به سرعت پیشرفت و توسعه استان نیازمند سرمایه گذاری برای احداث طرح‌ها و نیروگاه‌های مختلف تولید انرژی برق هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه، استان ظرفیت لازم برای ایجاد نیروگاه‌های برق آبی، صفحات خورشیدی، نیروگاه‌های حرارتی و حتی بادی را دارد، افزود: طرح های بزرگی برای تامین برق و آب پایدار در استان داریم که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها مشکلات استان رفع می‌شود.

وی تولید انرژی برق در استان را یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌ها بیان کرد و گفت: برای این منظور زمین، منابع و تسهیلات را تامین و در اختیار قرار می‌دهیم تا نیروگاه‌های تولید انرژی در خود استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه در احداث کارخانجات بزرگ پیوست تولید برق مد نظر باشد، گفت: ۲ کارخانه سیمان در استان داریم و چنانچه در ایجاد نیروگاه برای تامین برق خود اقدام کنند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

حاجی زاده تصریح کرد: زمین برای احداث سه نیروگاه ۱۰ مگاواتی برای تامین برق دشت‌روم بویراحمد، خان احمد و شلال‌دان گچساران و باشت و چرام و دهدشت تامین شده است، ضمن اینکه منابع طبیعی و محیط زیست برای احداث پست برق در سی سخت و برای احداث نیروگاه ۷ مگاواتی در دیشموک و قلعه رئیسی ظرف مدت ۱۰ روز زمین مناسب تامین کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از پایدار بودن شرایط برق در استان خبر داد و برای تداوم این شرایط بر ضرورت مدیریت مصرف برق در بخش‌های صنعت و خانگی تاکید کرد.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: همکاران حوزه برق استان با تداوم اقدام‌های خود و با مدیریت خوب و با تاکید بر صرفه جویی بهینه در مصرف انرژی برای پایدار ماندن برق در همه نقاط استان تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: پایش اداره‌های دولتی از دیگر کارهایی است تا در زمان فعالیت به طور حتم در روشنایی ها و سیستم های برقی صرفه جویی های لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه، میزان مصرف برق در تابستان افزایش چشمگیر پیدا می کند اعلام کرد: بر این اساس انتظار است هم نیروگاه‌های تولید برق استان کهگیلویه و بویراحمد و هم استان خوزستان آمادگی لازم برای تامین نیاز برقی این ایام را مد نظر داشته باشند.

حاجی زاده با بیان اینکه، اکنون با اقدامات و هماهنگی های انجام شده مشکلی در تامین و مصرف برق وجود ندارد، بر تداوم اقدام های مدیریتی مصرف با هدف کمک به تامن برق بخش تولید و مصارف خانگی تاکید کرد.

دشت بزرگ مدیرعامل شبکه توزیع برق استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان هم گفت: برای احداث نیروگاه‌های تولید برق و تقویت شبکه برق و تامین برق مورد نیاز در استان کهگیلویه وبویراحمد آمادگی و همکاری لازم و همه جانبه را داریم.