بیانیه ادوار جنبش دانشجویی ادوار جنبش دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیانیه ای خطاب به بیانیه اخیر یکی از تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صادر کرد که به شرح زیر است : قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ […]

 

بیانیه ادوار جنبش دانشجویی

ادوار جنبش دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیانیه ای خطاب به بیانیه اخیر یکی از تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صادر کرد که به شرح زیر است :

قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ»؛ بگو: «بار خدایا، تویى که فرمانفرمایى هر آن کس را که خواهى، فرمانروایى بخشى و از هر که خواهى، فرمانروایى را باز ستانى و هر که را خواهى، عزت بخشى و هر که را خواهى، خوار گردانى همه خوبیها به دست توست، و تو بر هر چیز توانایى.»
آل عمران/آیه ۲۶
مدتی است که از عمر این دولت می‌گذرد و هرکسی مدعی انقلابی‌گری شده‌است، اما مشکل آنجاست که عده‌ای انقلابی گری را تفسیر به رای کرده و تا زمانی حامی فلان مسئول هستند که مسئول از جنس آنها که نه، بلکه از پوست و تن آنها باشد و آن موقع است که آن مسئول می‌شود یک انقلابی تمام عیار! گاها می‌بینیم که فلان جنبش دانشجویی جای خود را با باج‌خواهی دانشجویی عوض کرده‌است و سکوت و صدایش را در این راستا تعریف می‌کند. دوستانی که حال دم از قتلگاه جوانان انقلابی می‌زنند چطور در دولت گذشته که جوانان ذبح جمعی می‌شدند حتی از نشان دادن یک‌ واکنش دریغ میکردند؟! پاسخ مشخص است. دانشگاه زمین تمامیت خواهی نیست و سلامت مردم دست خوش یک یا دو پست اجرائی دریافت نشده نمی‌‌باشد. جالب‌تر آنکه همان دست به قلمانِ زمان ناشناس حال اندکی صبر ندارند و اگر ببینند یک مسئول جدید دلخواه آنها نیست به جای کمک کردن و همراهی انقلابی در این شرایط کشور، فاصله می‌گیرند و خود را انقلابی منتهی از نوع تافته جدا بافته می‌دانند. ای ولایتمداران گوش به فرمان! مگر نه اینست که رهبر معظم انقلاب از این چند دستگی همیشه ما را هشدار داده‌است؟! در این دولت که هدف ما تشکیل یک حزب واحد در انقلاب هست آقایان دوباره فیلشان یاد هندوستان کرده‌است و برای خودشان قداست تراشی بی‌جا می‌کنند که گویا آنها از کره‌ای دیگر آمده‌اند و انگار تنها نیت آنها منطبق بر نیت‌ انقلاب است. شهید مظلوم دکتر بهشتی در پاسخ به کسانی که حزب جمهوری اسلامی را قبول نداشتند فرمود: <<کسانی که ارزش‌ها را قبول ندارند نگویند حزب را قبول نداریم. صاف و پوست کنده بگویند ما این ارزش ها را قبول نداریم. یک حرف ما همین است که می گوییم آقا بیاییم راست باشیم.>>
ما ادوار جنبش دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن قبول برخی مشکلات در دانشگاه تا اینجای کار عملکرد ریاست محترم دانشگاه را نسبت به انتصابات خوب می‌دانیم و توصیه‌می‌کنیم تشکل‌های دانشجویی در زمین باج‌خواهی جریان‌های سیاسی بازی نکنند.