معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ خرداد را آخرین زمان برای جذب اعتبارات اسناد خزانه دانست و گفت:در پایان این روز اعتبارات جابه‌جا می‌شوند. کیامرث حاجی‌زاده در نشست جذب اعتبارات اسناد خزانه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: یکی از دلایلی که اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ افزایش داشت […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ خرداد را آخرین زمان برای جذب اعتبارات اسناد خزانه دانست و گفت:در پایان این روز اعتبارات جابه‌جا می‌شوند.

کیامرث حاجی‌زاده در نشست جذب اعتبارات اسناد خزانه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: یکی از دلایلی که اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ افزایش داشت جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات ۹۹ بود که مسئولان کشوری را قانع کرد اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد را افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات اسناد خزانه و نقد دستگاه‌ها گفت: سال مالی تیرماه به پایان می‌رسد اما تنها ۵۲ درصد اعتبارات اسناد خزانه جذب شده که ادامه این روند کاهش اعتبارات استان در ۱۴۰۱ را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اگر یک ریال از اعتبارات اسناد خزانه برگشت بخورد هیچ حرفی در کشور برای گفتن نداریم، بیان کرد: برگشت اعتبارات به ضرر به مردم است همه داد می‌زنیم که کهگیلویه و بویراحمد توسعه نیافته نیازمند اعتبار است، حالا که اعتبار وجود دارد چرا جذب نمی‌کنید؟

حاجی‌زاده با بیان اینکه جدای از اعتبارات سفر رئیس جمهور، اعتبارات استان ۳۰۰ درصد افزایش داشته گفت: با این شرایط مشکل استان اعتبارات نیست بلکه ما مدیران هستیم.

وی خطاب به مدیران گفت: وقتی اعتبار آمده اما جذب نمی‌کنید چطور می‌خواهید جواب مردمی که پول برای کشاورزی، برق، خشکسالی و….آنها اختصاص دادیم را بدهید؟ پول برای جاده‌ها گذاشتیم اما جذب نشده چطور جواب خانواده‌هایی که عزیزانشان را در این مسیر از دست می‌دهند را می‌دهید؟

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پنج جلسه برای جذب اعتبارات اسناد خزانه برگزار کردیم در همه این جلسات هم تاکید کردیم اعتبارات جذب شود اما به غیر از بنیاد مسکن که ۱۰۰ درصد جذب کرده سایر دستگاه‌ها هنوز به خوبی جذب نکردند.

وی بیان کرد: کمتر از ۴۵ روز دیگر سال مال به اتمام می‌رسد اما دستگاه‌ها ۳۰_ ۴۰ درصد اعتبارات اسناد خزانه را جذب کردند، ۳۰ اردیبهشت آخرین زمان جذب اسناد خزانه بود اما تجدید نظر کردیم و برای برخی دستگاه‌ها ۱۵ خرداد و برخی‌های دیگر ۳۰ خرداد در نظر گرفتیم اگر در این بازده زمانی اعتبارات جذب نشود جابه‌جا خواهیم کرد.

وی با بیان این اینکه متاسفانه برخی دستگاه‌ها فقط دنبال حواشی هستند، گفت: دستگاه‌ها ملزم هستند اعتباراتی که با پیگیری مسئولان استان اختصاص داده می‌شوند را هر چه سریعتر جذب کنند در غیر اینصورت باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه اخرین جلسه اسناد خزانه است که برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در این شرایط و با وجود اینکه ترک تشریفات را ممنوع کردیم، هنوز برخی دستگاه‌ها پروژه‌ را به مناقصه نگذاشتند.

در این نشست وضعیت جذب اعتبارات دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت که اداره کل امور عشایر استان در جذب اعتبارات اسناد خزانه موفق ارزیابی شد.