مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از آزادی ۱۵ نفر از زندانیان زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. منصور بیژنی مدیرزندان های استان با اعلام این خبر افزود: با همکاری مراجع قضایی ،خیرین و نیکوکاران و شکات در دو ماهه سالجاری تعداد ۱۵ نفر از محکومین مالی غیر عمد که مبلغ بدهی آنان […]

 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از آزادی ۱۵ نفر از زندانیان زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

منصور بیژنی مدیرزندان های استان با اعلام این خبر افزود: با همکاری مراجع قضایی ،خیرین و نیکوکاران و شکات در دو ماهه سالجاری تعداد ۱۵ نفر از محکومین مالی غیر عمد که مبلغ بدهی آنان بالغ بر ده میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است از زندان آزاد و به کانون خانواده بازگشته اند.

وی اظهارکرد: جهت آزادی این تعداد از زندانیان مبلغ ۳۸۷ میلیون تومان از محل کمکهای ستاد دیه استان و کشور؛ آورده زندانیان محکوم ۹۴ میلیون ، ۲۵۰ میلیون معرفی به بانک و ۱۵۶ میلیون تومان نیز اعسار بوده است.

این مقام ارشد زندان های استان با بیان اینکه فرهنگ گذشت در استان ما به یک امر بسیار نیکو و خدا پسندانه مبدل شده ؛ افزود: شکات پرونده های این محکومین نه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از طلب خود را بخشیده اند؛ که این افراد خود از بهترین نیکوکاران و خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد حسوب می شوند.

مدیر کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از آنجائیکه ستاد دیه یک موسسه خیریه غیرتجاری و غیرانتفاعی است، از مسئولان و خیرین نوع‌دوست و نیکوکاران می خواهم تا این ستاد مردم نهاد را در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بیش از پیش یاری نمایند.

بیژنی بیان کرد: هم اکنون ۲۴۵ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی در زندان‌های استان بسر می برند که منتظر کمکهای خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران و گذشت شکات می باشند.