همزمان با ۲۱ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی ویژه برنامه‌ای با عنوان جشن سپاس مربی در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. همزمان با ۲۱ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی ویژه برنامه‌ای با عنوان جشن سپاس مربی در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و […]

همزمان با ۲۱ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی ویژه برنامه‌ای با عنوان جشن سپاس مربی در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

همزمان با ۲۱ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی ویژه برنامه‌ای با عنوان جشن سپاس مربی در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
به گزارشقلم دنا ، مدیر سازمان دانش آموزی استان در این همایش گفت: دو سال شیوع کرونا و تعطیلی مدارس باعث شد که برنامه‌های سازمان دانش آموزی که با محوریت مدارس برگزار می‌شود، عملا تعطیل شوند.
سید نظام مرادی افزود: سازمان دانش آموزی در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب، جایگاه ارزنده‌ای دارد و می‌تواند زمینه تحول در دانش اموزان گام دومی جامعه هدف را به وجود اورد.

سید نظام مرادی گفت: منش‌ها و فضیلت‌های سازمان دانش آموزی متناسب با بیانیه گام دوم تعریف شده است و در شرایط بازمهندسی جدید، برای دانش آموزان امروز چراغ راه برای آینده است.

مرادی ضمن تاکید بر جایگاه دانش آموزان در جامعه گفت: از معلمان عزیز انتظار می‌رود که با تربیت نسل سالم بتوانند که زمینه حیات طیبه آنان فراهم باشد.

وی گفت: این مسئولیت‌ها بر دوش معلمان و مربیان در سطح مدارس است و باید برای دانش آموزان تببین شود و به عنوان سفیر موفق خود در جامعه به سرانجام برسانند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان افزود: سازمان دانش آموزی ضمن پاسداشت ارزش‌های اسلامی، توانسته است نقش زیادی را در فعالیت‌های تربیتی ایفا کند.

مرادی به توانایی نوجوانان در مهارت‌های زندگی اشاره کرد و گفت: امروزه دانش آموزان زیادی در رشته‌های مختلف فارغ‌التحصیل شده اند، اما در اکثر مهارت‌های اولیه زندگی ناتوان هستند و باید از همین ابتدا مهارت‌های زندگی سالم و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را به ان‌ها آموزش دهیم.

وی همدلی، همفکری و همکاری را شعار سازمان دانش آموزی عنوان کرد گفت: با تشکیل حتی اردو‌های یک روزه می‌توان این فضیلت‌ها را به صورت عینی و به مراتب بهتر از کلاس درس به دانش آموزان آموزش داد.
مرادی ادامه داد: هم اکنون شاید بسیاری از مطالب کتب درسی چندان تاثیری در آینده دانش آموز نداشته باشند، اما مهارت‌هایی که از طریق مربیان سازمان دانش آموزی به دانش آموزان آموخته می‌شود، برای زندگی حال و آینده آن‌ها مثمر ثمر باشد.
وی به نقش مربی پیشتاز در مدارس اشاره کرد و گفت: مربی پیشتاز فقط مربی امور تربیتی مدرسه نیست بلکه می‌تواند مدیر، دبیر ریاضی، علوم و معلم شش پایه ابتدایی باشد و این وظایفی است که بر عهده همه ما مربیان گذاشته شده است.
مرادی با اشاره به رتبه برتر سازمان دانش آموزی استان در کشور، افزود: هم اکنون استان ما با تلاش همه مربیان، در جذب دانش آموزان و مربیان پیشتاز جز برترین‌ها در کشور است ضمن اینکه بیش از هزار دانش آموز پیشتاز خبرنگار در استان داریم.
وی گفت: سازمان دانش آموزی در ۹ منطقه و شهرستان مجلس دانش آموزی وجود دارد که ۵۰ عضو در استان و ۲ نفر هم نماینده در مجلس دانش آموزی کشور دارد.
مرادی گفت: ۴۵ هزار دانش آموز پیشتلز عضو سازمان دانش آموزی که تحت مدیریت مربیان این سازمان هستند هر کدام نقشی در جامعه دانش آموزی که جامعه هدف ما است ایفا می‌کنند.
معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی آموزش و پرورش نیز در این همایش گفت: باید تلاش کنیم که سازمان دانش آموزی را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
ایمان سبحانی نژاد افزود: یکی از مهمترین اهداف ما پرورش فرزندانی جامعه پذیر، اجتماعی، صالح، آگاه، مطالبه گر و فرزندانی باشند که پدران و مادرانی صالح برای آینده این سرزمین باشند.
قبل از آغاز همایش ، مدیر سازمان دانش آموزی و با حضور در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش وی را رسما به عضویت در تشکیلات دانش آموزی درآوردند .
در این همایش همچنین دانش آموزان عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی به اجرای مانور تشکیلاتی پرداختند ضمن اینکه نمایش حاملان قرآن، گارد پرچم، مخابره با پرچم، نظام جمع و دیگر فعالیت‌های تشکیلاتی از برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.
در پایان این آیین از مربیان منتخب تشکل پیشتازان تجلیل شد و پیشتازان، خبرنگاران دانش اموز و نمایندگان مجلس دانش اموزی با اهدای لوح سپاس از انان قدردانی کردند.
برگزاری جشن سپاس مربی / مرادی : جز برترین های کشور هستیم / مدیر کل آموزش و پرورش رسما تشکیلاتی شد + فیلم و تصاویر