رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از نیمی از نیاز این استان به محصول تخم‌مرغ در درون همین استان تولید می‌شود. به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سید علی معتمدی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مصرف سالیانه تخم‌مرغ در کهگیلویه و بویراحمد […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از نیمی از نیاز این استان به محصول تخم‌مرغ در درون همین استان تولید می‌شود.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سید علی معتمدی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مصرف سالیانه تخم‌مرغ در کهگیلویه و بویراحمد ۹ هزار تن است که بیش از چهار هزار و ۸۰۰ تن آن در همین استان تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۶ واحد تولید تخم‌مرغ در این استان وجود دارد که ۲ مورد از این واحدها راکد هستند و مابقی فعالند.

معتمدی‌پور با بیان اینکه جهاد کشاورزی همه توان خود را برای رفع مسائل حقوقی، قضایی و مالی واحدهای راکد به خرج خواهد داد، تصریح کرد: به تازگی چهار جواز تاسیس برای واحدهای پرورش مرغ تخم‌گزار صادر شده که امیدواریم هر چه سریع‌تر اقدام به احداث این واحدها کنند.

وی تخم‌مرغ را یک کالای پرمصرف خواند و تاکید کرد: سیاست جهاد کشاورزی خودکفایی کامل در تولید تخم‌مرغ مورد نیاز این استان است.