بانوانی که به تبع همسر یا پدر خود از حقوق، مستمری و یا خدمات درمانی استفاده می کنند، می توانند علاوه بر تداوم دریافت این خدمات و مستمری ماهانه، بیمه پرداز تامین اجتماعی شوند و حقوق بازنشستگی دریافت کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، زنان و دخترانی که همسر […]

بانوانی که به تبع همسر یا پدر خود از حقوق، مستمری و یا خدمات درمانی استفاده می کنند، می توانند علاوه بر تداوم دریافت این خدمات و مستمری ماهانه، بیمه پرداز تامین اجتماعی شوند و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، زنان و دخترانی که همسر و یا پدر خود را از دست داده اند و هم اکنون مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند ، در صورت تمایل می توانند با عنوان بیمه زنان خانه دار، ماهانه حق بیمه با نرخ انتخابی خود را به این سازمان پرداخت کنند و بیمه پردازی خویش را تا رسیدن به شرایط بازنشستگی ادامه دهند.

در این صورت، مستمری ماهانه این افراد قطع نخواهد شد و متقاضیان می توانند مستمری ماهانه قبلی خود را هم چنان دریافت کنند.

این افراد می توانند بر اساس شرایط و تمایل خود، یکی از نرخ های حق بیمه ۱۲، ۱۴، و یا ۱۸ درصد را انتخاب و ماهانه حق بیمه تعیین شده را پرداخت کنند.

متقاضیان برای این کار می بایست به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir مراجعه و نسبت به انعقاد قرارداد و سپس پرداخت حق بیمه ماهانه اقدام کنند.

بر پایه این گزارش، پیش از انعقاد قرارداد و شروع بیمه پردازی، متقاضیان باید مشخصات خود شامل کد ملی( به عنوان نام کاربری)، نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خویش را در سامانه وارد و نسبت به دریافت رمز عبور اقدام کنند.
این گزارش حاکی است: سایر زنان و دختران نیز می توانند با عنوان بیمه زنان خانه دار در زمره بیمه شدگان تامین اجتماعی قرار بگیرند و از مزایای آن شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان بهره مند شوند.

این نوع بیمه، زنان و دختران در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال را در بر می گیرد و چنانچه سن متقاضیان بیش از ۵۰ سال باشد، باید معادل مازاد آن، سابقه بیمه نزد تامین اجتماعی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، زنان و دخترانی که به دلیل پوشش بیمه ای همسر یا پدر خود از دفترچه درمانی تامین اجتماعی استفاده می کنند نیز می توانند با انعقاد قرارداد، از مزایای بیمه زنان خانه دار بهره مند شوند. در این صورت، امکان بهره مندی از دفترچه درمانی قبلی خود را هم چنان حفظ خواهند کرد و نیازی به پرداخت حق درمان ندارند.