سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان این که از رسانه هایی که ما را نقد می کنند استقبال می کنم گفت: ما نیز یک دستگاه بزرگ هستیم نقایصی هم ممکن است وجود داشته باشد خوب است نقص ها درست و منصفانه انتقال داده شود و رفع نقص کنیم. به گزارش قلم دنا،  محمد غلام […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان این که از رسانه هایی که ما را نقد می کنند استقبال می کنم گفت: ما نیز یک دستگاه بزرگ هستیم نقایصی هم ممکن است وجود داشته باشد خوب است نقص ها درست و منصفانه انتقال داده شود و رفع نقص کنیم.

به گزارش قلم دنا،  محمد غلام نژاد در نشست خبری خطاب به خبرنگاران افزود؛ رسانه ای صدای جامعه است که وابسته به یک حزب و جناح نباشد رسانه باید برای همه بنویسد و درد جامعه را انتقال دهد.

وی افزود رسانه ای را نمی پسندم که وقتی برای فردی ابلاغ میزنم علیه من مطلب می زند ، ضمن اینکه من را اینجا گذاشته اند که بتوانم عزل و نصب کنم . از طرف دیگر این همه دستگاه نظارتی وجود دارد که استعلامات را جواب می دهند .

غلام نژاد با اشاره به این که رسانه ها به جای اینکه خودشان را درگیر حواشی بی فایده کنند ما را منصفانه نقد کنند افزود؛ قول می‌دهم از رسانه ای که منصفانه قلم می زند شکایت نکنم ، دنبال این نیستم به دنبال شکایت از رسانه باشم البته اگر منصفانه باشد و نقد کند، نه اینکه هزار بر چسب بی انصافی بزنند ،رسانه ها مطالبه گر عمومی باشند.

وی با اشاره به تغییر مدیران در استان گفت: چرخش نخبگان  چیز عجیب و دور از ذهن نیست، ابتدا برخی از همکاران ما آمدند و خودشان استعفا دادند که نمی توانند با دولت همراه باشند..

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه اگر در بیمارستانی اتفاقی می افتد آن را به دانشگاه علوم پزشکی تعمیم ندهیم و کل دانشگاه را زیر سوال نبریم گفت : استان ما یک استان توسعه نیافته است همه ما دخیل هستیم، همه ما می توانیم  به توسعه استان کمک کنیم ، منصفانه قضاوت کنیم و تخریب نکنیم.

غلام نژاد گفت: اکثر ارباب رجوع ها دنبال کار هستند گویا دانشگاه به بنگاه کار آفرینی تبدیل شده است، مردم و رسانه ها به دنبال مطالبه عمومی باشند .

وی اظهارکرد : احترام نمایندگان مردم در مجلس بر ما واجب است اما دستگاه سلامت دستگاه تخصصی است.

سرپرست دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: علوم پزشکی یاسوج ۴۰۰ میلیارد تومان بدهکاری دارد، در زمانی که مدیریت دانشگاه را برعهده گرفتم تراز این دانشگاه منفی۳۲۰ میلیارد تومان بوده است. در شرایط کرونایی اعتبارات خوبی وارد استان شد که می شد بهتر از این اعتبارات جهت تجهیزات استفاده کرد.

غلام زاده در خصوص پرداخت نشدن بیش از ۶ ماه حقوق کارگران بیمارستان شهید جلیل یاسوج تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز در این خصوص روز پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به حساب بیمارستان شهید جلیل شده و به زودی حقوق کارگران بیمارستان پرداخت می‌شود.

وی ابراز داشت :در شرایط کرونا پول های خوبی وارد دانشگاه شد می شد در بخش خرید تجهیزات بیشتر جلو رفت ، اینکه مثلا برخی جایی را تحویل می گیرند و می گویند  یک شهر سوخته را تحویل گرفتم زیرسوال بردن خدمات نظام است اما  دانشگاه بدهکاری هایی دارد.

محمد غلام‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص محجوریت حوزه بهداشت استان گفت: یکی از بهترین نظام شبکه داریم که در کشورهای همسایه چنین چیزی را شاهد نیستیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان باشت و چرام گفت: بهتر بود به جای ساخت بیمارستان در چرام تخت‌های بیمارستان دهدشت را افزایش دهیم در بهترین شرایط درآمدزایی سالانه بیمارستان چرام ۶۰ میلیون است در حالی که هزینه ۶۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه در انتصاب های ما در بیمارستان‌ها نمایندگان هیچ دخالتی ندارد ، گفت : بیمارستان پاتاوه در سیستم دانشگاه علوم پزشکی دیده نشده است و اولویت علوم پزشکی بیمارستان سی‌سخت است.

غلام‌نژاد با بیان اینکه عدالت در سلامت مدنظر است اما ردیف اعتباری خاصی برای بیمارستان پاتاوه دیده نشده است ، افزود : علوم پزشکی در زیرساخت‌های بهداشت و درمان با مشکلات فراوانی مواجه است.

غلام‌نژاد با اشاره به رکود در پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان گفت: حوزه بهداشت و درمان ۴۵ پروژه داشت که ۲۰ مورد آن راکد بود که به مناقصه گذاشتیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به گران‌فروشی برخی داروها توسط داروخانه‌های استان گفت: خودم هم با برخی داروخانه‌ها مشکل دارم، تعارض منابع‌هایی وجود دارد در این فکر هستیم که در سیستم دارویی استان تغییراتی ایجاد کنیم تا مردم راضی شوند.

غلام‌نژاد در خصوص جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ثبت‌نام ما در رشته دندانپزشکی پذیرش تمام شده است اما چون قرار است ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی افزایش یابد با نظر وزارتخانه دانشجوی خارجی پذیرش خواهیم کرد.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ نیروی مازاد در رتبه اول کشور است و حتی در پرداخت حقوق فروردین ماه کارکنان با ۱۴ میلیارد تومان کسری مواجه شدیم.