مـدیـرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر یکروزه و جهت بررسی مشکلات پروژه ها به شهرستان کهگیلویه آمد. به گـزارش قلم دنا، دیدار با فرماندار کهگیلویه و امام جمعه دهدشت، بازدید از پروژه آبرسانی ۴ شهر و برخی از پروژه ها از مهم ترین برنامه های مدیرعامل و هیئت همراه بود. آرش […]

مـدیـرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر یکروزه و جهت بررسی مشکلات پروژه ها به شهرستان کهگیلویه آمد.

به گـزارش قلم دنا، دیدار با فرماندار کهگیلویه و امام جمعه دهدشت، بازدید از پروژه آبرسانی ۴ شهر و برخی از پروژه ها از مهم ترین برنامه های مدیرعامل و هیئت همراه بود.

آرش مصلح در بازدید از پروژه آب چهار شهر گفت: یکی از پتانسیل های مهم حوزه کهگیلویه بزرگ منابع آبی این حوزه است که در قالب روان ها و بارش های خوب در طول سال از دسترس خارج می شود.

وی ادامه داد: مجموعه آب منطقه‌ای با توجه به توان آبی و پتانسیل های این منطقه طرح های بزرگ را در قالب طرح های تامین انتقال شرب، صنعت و کشاورزی از سنوات گذشته آغاز شده است.

مدیر عامل آب منطقه ای افزود: طرح تامین آب ۴ شهر و ۳۰۰ روستای مسیر با ۲۴۰ هزار نفر از سد کوثر، طرح تامین آب شرب دیشموک- چاروسا و روستاهای اطراف حدود ۶۵ هزار نفر از رودخانه گندم کار، طرح کشاورزی ۵ هزار ۵۵۵ هزار از اراضی مستعد حومه غربی دهدشت، سد سرپری، سد آبریز، طرح ساماندهی رودخانه ها اهم طرح های در حال اجرا هستند.

مصلح ادامه داد: طرح ها در سالهای اخیر با کمبود اعتبار همراه بود و بعضی از طرح ها غیر فعال و راکد شده بودند از سال ۱۴۰۰ تا کنون اتفاقات خوبی در بحث بودجه خصوصاً باپیگیری‌های نماینده دولت و مردم و مجموعه کارکنان و بعد از سفر رئیس جمهور اعتبارات اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است. 

مدیرعامل آب منطقه ای استان گفت: هم اکنون شاهد فعال شدن پروژه‌ آب سد کوثر به شهرستان هستیم همچنین طرح تامین آب کشاورزی دهدشت غربی که متوقف شده بود در یک بازه زمانی یک ماهه با مبلغ ۴۱۷ میلیارد تومان به مناقصه رفت که پیمانکار مشخص و ظرف همین هفته شروع به کار خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه پروژه آبرسانی به چهار شهر یک پروژه  کلیدی است ابراز کرد: از وزارت تماس گرفتند و چند پروژه اولویت دار و مهم از آب منطقه‌ای خواسته شد که پروژه آبرسانی ۴ شهر ، آبرسانی به لیکک و سد تنگ سرخ و آبرسانی دیشموک چاروسا به عنوان پروژه های اولویت دار وزارت نیرو گنجانده شده و با پیگیری از طریق دکتر محرابیان وزیر نیرو این پروژه ها را اعلام کردم تا اعتبار این پروژه ها لحاظ شود به تصویب برساند و مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان برای این پروژه لحاظ شده و با تصویب اعتبار تا سال ۱۴۰۲ فاز اول که شهر دهدشت است به بهره‌برداری خواهد رسید.

مصلح خاطرنشان کرد پروژه آبرسانی از سد کوثر لیکک فعال است به طوری که در دو ماه ۱۰ کیلومتر لوله گذاری شده است و در دهه فجر سال ۱۴۰۲ به صورت ۱۰۰ درصد افتتاح خواهد شد.

وی عنوان کرد: سد مخزنی تنگ سرخ یکی دیگر از پروژه های مهم در حوزه بویراحمد است که با جمعیتی حدود ۳۰۰هزار نفر و اراضی ۴۲۰۰ با توجه به تامین اعتبار و اینکه جز پروژه های اولویت دار است امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ به مرحله آبگیری برسد. 

مصلح اضافه کرد: در سایر مناطق مثل دشت های امامزاده جعفر، خان احمد، باشت، لیشتر، خیرآباد و گچساران این پروژه ها در اواخر سال جدید بهره برداری میرسند و  سال ۱۴۰۲و ۱۴۰۳ اوج تکمیل و تحویل پروژه های آب شرب صنایع و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه به عنوان خدمتگزار مردم پای کار خواهیم بود، ابراز کرد: اگر پروژه ها اجرا شوند چالش های پیش رو در شهرستان به حداقل خواهد رسید و شاهد رفع بیکاری، اشتغال پایدار تولید رفاه و امنیت خواهیم بود که مورد تایید فرمایش مقام معظم رهبری است. 

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از رسانه‌ها که نقش مهمی در انعکاس مشکلات دارند و برخی از دستاوردهای ما حاصل زحمات این عزیزان است تشکر می کنم.

 در این سفر مهندس فخری زاده معاون طرح توسعه شرکت، سید هادی خاضعی رئیس اداره منابع اب ومهندس حسینی مجری طرح آبرسانی ازسدکوثر حضور داشتند.

 بنا براین گزارش پیمانکار طرح آبرسانی از سدکوثر به چهار شهر ( قرارگاه خاتم الانبیا ) و مشاوره طرح (مهاب قدس ) می باشد.