جاده چرام_ باشت که سالهای سال شهرستان های کهگیلویه ، چرام و لنده را به مرکز استان و استان فارس وصل می کرد و مسیر ارتباطی روستاهای زیادی نیز بود، سالها زخمی و نیمه کاره رها شده بود و رفت و آمد از این جاده بسیار کم شده است. به گزارش قلم دنا، پس […]

 

جاده چرام_ باشت که سالهای سال شهرستان های کهگیلویه ، چرام و لنده را به مرکز استان و استان فارس وصل می کرد و مسیر ارتباطی روستاهای زیادی نیز بود، سالها زخمی و نیمه کاره رها شده بود و رفت و آمد از این جاده بسیار کم شده است.

به گزارش قلم دنا، پس از سالها تعطیلی عملیات تعریض، آسفالت و اصلاح جاده چرام _ باشت با پیگیری های مدام حاجی زاده حاجی زاده معاون عمرانی استاندار ، دکتر احمدزاده استاندار ، نماینده حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ و نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بهسازی و ایمن سازی این جاده تحت عنوان جاده پل بریم _باشت_چرام _ دهدشت _ قلعه رئیسی_دیشموک _باغملک با اخذ مجوز ماده ۲۳ دارای ردیف اعتباری ملی شد و در فازهای مختلف شروع به کار کرد.

بهسازی و ایمن سازی این جاده در فاز های مختلف در حوزه های مختلف انجام می شود.

فاز اول بهسازی و ایمن سازی این جاده حدود ۳ کیلومتر شامل محور لار_شاه بهرام  با اعتبار ۱۲ میلیارد ۴۷۰ میلیارد تومان شروع به کار کرده است.

در همین راستا روز پنجشنبه دکتر اله کرم جانی پور معاون فنی و نظارت بر راه های اداره کل راهداری استان از عملیات اجرایی ساخت این جاده بازدید کرد.