مدیر تجهیز منابع صندوق کارآفرینی امید کشور از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از سوی صندوق کارآفرینی امید به استان خبر داد. به گزارش قلم دنا، کورش فتحعلی در جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: از تعهد پنج هزار  و ۳۰۰  میلیارد تومان طرح اشتغال زایی این صندوق ۲ درصد آن را سهم […]


مدیر تجهیز منابع صندوق کارآفرینی امید کشور از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از سوی صندوق کارآفرینی امید به استان خبر داد.

به گزارش قلم دنا، کورش فتحعلی در جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: از تعهد پنج هزار  و ۳۰۰  میلیارد تومان طرح اشتغال زایی این صندوق ۲ درصد آن را سهم استان کهگیلویه وبویراحمد قرار دادیم که نشان از توجه ویژه به این استان است.
وی با بیان اینکه، سال گذشته سهم این استان ۱۰۰ میلیارد تومان بود که ۷۰ میلیارد تومان آن تاکنون جذب شده است بیان کرد: این صندوق به دنبال کارآفرینی و اشتغال پایدار می باشد.

فتحعلی تاکید کرد: دستگاه های مخاطب این تسهیلات تلاش کنند همه این اعتبارات را جذب نمایند تا سهمیه بیشتری در آینده کسب کنند.

فتحعلی خاطرنشان کرد: در بحث پرداخت ها به طرح های اشتغالزا هر جا مشکلی باشد ما با آمادگی کامل برای گره گشایی و رفع آن اقدام خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد هم تاکید کرد: ظرف مدت ۱۰ روز دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی مخاطب این اعتبار یک و نیم برابر اعتبار سهمیه اختصاصی طرح ارائه دهند.

دکترسید احسان عسکری اظهار داشت: از مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کارآفرینی که با بهره کم است سهم هر دستگاه و نهاد حمایتی در استان مشخص و ابلاغ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ابراز داشت: این میزان تسهیلات با بهره چهار درصد و برای اشتغال جامعه هدف دستگاه های اجرای جهاد کشاورزی، گردشگری و میراث فرهنگی، تعاون، بهزیستی، بنیاد برکت، فناوری اطلاعات و کمیته امداد امام (ره) استان اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: سهم اداره کار و تعاون ۴۱ میلیارد تومان، جهاد کشاورزی ۴۶ میلیارد، گردشگری ۱۷، کمیته امداد امام (ره) ۲۳ میلیارد، بهزیستی ۲۱ میلیارد تومان و فناوری اطلاعات و بنیاد برکت هم سهم دارند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویرحمد هم از موجودی ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در حساب صندوق کارآفرینی امید استان خبر داد.

کاظم حاجی پور تاکید کرد: نهادهای کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهزیستی، بنیاد برکت و دستگاه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و گردشگری تلاش کنند برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق، شهری، روستایی و عشایری آن را جذب کنند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: این تسهیلات ارزان قیمت و بازپرداخت حداقل پنج ساله و شش ماه دوره تنفس دارد و با توجه به نوع طرح مبلغ پرداختی متفاوت است.

حاجی پور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان افزود: دکتر سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید داشتند که این صندوق در استان هم به لحاظ میزان منابع و هم جذب حداکثری تسهیلات به خصوص تبصره ۱۸ تلاش های جدی داشته باشد که در همین راستا مدیر تجهیز منابع صندوق کارآفرینی امید را به استان دعوت کردیم و اعتبارات قابل توجهی را به استان اختصاص دادند.