به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به هزار و ۱۲۶نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۱هم استانی جان خود را از دست داد. دکتر محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۴۶ […]

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به هزار و ۱۲۶نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۱هم استانی جان خود را از دست داد.

دکتر محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۴۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۲ نفر مبتلای قطعی و ۹ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

دکتر غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶ هزار ۲۷۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی ۲۴ ساعت گذشته تصریح کرد: از ۶۳ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود ۲۴ درصد موارد مثبت بودند.

دکتر غلام نژاد استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست، حفظ فاصله فیزیکی در مکان‌های عمومی، تهویه مناسب و حضور نیافتن در تجمعات برای پیشگیری از شیوع کرونا را ضروری دانست و گفت: لازم است نوبت‌های سوم و یاد آور واکسن کرونا حتما تزریق شود تا در صورت گرفتاری به کووید ١٩ شاهد اوج گیری بیماری و مرگ و میر شهروندان نباشیم.