مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اصلاح ۶۴ نقطه حادثه‌خیز در سطح استان خبر داد و گفت: ۴۰۰ عدد تابلوی علائم اخطاری نصب شد. محمد نصیری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج با تبریک عید سعید غدیرخم به اقدامات انجام شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و […]

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اصلاح ۶۴ نقطه حادثه‌خیز در سطح استان خبر داد و گفت: ۴۰۰ عدد تابلوی علائم اخطاری نصب شد.

محمد نصیری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج با تبریک عید سعید غدیرخم به اقدامات انجام شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد در ۴ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ اشاره و اظهار کرد: تعداد ۴۰۰ عدد تابلوی علائم اخطاری و انتظامی در سطح جاده‌های استان نصب شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای خط کشی در محورهای مواصلاتی به طول ۱۰۰ کیلومتر، حذف و اصلاح ۶۰ نقطه پرحادثه کم هزینه زود بازده و حذف و اصلاح۴ نقطه پرحادثه پرهزینه دیر بازده (قوس لما در محور یاسوج به سمیرم_ ورودی دهدشت از سمت بهبهان_دو نقطه محور یاسوج به سپیدار و سادات حدفاصل امامزاده سید محمد؛سید عیسی) از دیگر کارهای انجام شده راهداری است.

وی با اشاره به ایمن سازی، آرام سازی و شانه سازی محور یاسوج به سمیرم به طول ۶ کیلومتر،
یاسوج به بابامیدان به طول ۱۰ کیلومتر و محور یاسوج به اقلید به طول ۱۰ کیلومتر گفت:خاکریزی نقاط پرتگاهی در سطح استان به طول ۶۰ کیلومتر انجام پذیرفت.

این مسئول با اشاره به سیل روزهای پایانی تیرماه کهگیلویه و بویراحمد و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی گفت: راه‌های روستایی حوزه بویراحمد_مارگون_چرام که به علت وقوع بارش سیل آسا ۲۷ تیر مسدود شده بودند بازگشایی شد.

نصیری‌راد با اشاره به ارتقای روشنایی راه‌ها و تونل‌های استان به طول ۷۰ کیلومتر گفت: لکه گیری محور شبلیز به پوله ۵ هزار متر مربع، روکش آسفالت به طول ۴ کیلومتر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و لکه گیری شاه حمزه به تنگ پیرزال ۱۲ هزار متر مربع و روکش آسفالت به طول ۵ کیلومتر با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: لکه‌گیری جاده دهدشت پادوک به طول ۹ هزار متر مربع، روکش آسفالت ۵۰۰+۴ با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و لکه گیری یاسوج به سمیرم ۳۰ هزار متر مربع و اعتبار ۱۸ میلیارد ریال صورت گرفت.

وی عنوان کرد: روکش آسفالت قلعه رئیسی به دیشموک به طول ۷۰۰ متر با اعتبار ۷ میلیارد ریال، اجرای میکروسرفیسینک به طول ۱۵ کیلومتر در سطح استان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و آسفالت راه روستایی میان لوداب به آبمورد به طول ۳ کیلومتر و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از دیگر اقدامات راهداری است.

این مسئول با اشاره به آسفالت راه روستایی کَمَک‌ها در لوداب به طول ۳ کیلومتر و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال خاطرنشان کرد: لکه گیری و روکش آسفالت پل بریم گچساران به طول ۶۰۰+۱ با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و زیرسازی راه‌های روستایی در سطح استان به طول ۱۵ کیلومتر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در چهار ماه نخست سال جاری انجام شد.