به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد، مراسم واگذاری پنل های خورشیدی قابل حمل به عشایر استان با حضور نماینده مردم شهرستان بویراحمد و دنا مارگون و معاونت عمرانی استان برگزار می شود. فضل الله آذرفرد مدیرکل امور عشایر استان اظهار داشت: تعداد ۱۰۰۰ […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد، مراسم واگذاری پنل های خورشیدی قابل حمل به عشایر استان با حضور نماینده مردم شهرستان بویراحمد و دنا مارگون و معاونت عمرانی استان برگزار می شود.

فضل الله آذرفرد مدیرکل امور عشایر استان اظهار داشت: تعداد ۱۰۰۰ دستگاه پنل خورشیدی توسط اداره اداره کل امور عشایر استان و شرکت توزیع برق استان تهیه و به عشایر واجدالشرایط تحویل داده خواهد شد.

آذرفرد ادامه داد: عشایر واجدالشرایط که در هر دو منطقه ییلاقی و قشلاقی فاقد برق باشند در اولویت تحویل پنل های خورشیدی قرار دارند.

وی گفت: با تحویل این دستگاه ها، عشایر استان همچون سایر هموطنان از نعمت برق بهره مند شدند و می توانند موبایل های خود را شارژ ، سیاه چادرهای خود را با لامپ های کم مصرف روشن و با استفاده از خروجی برق ۱۲ ولتی این دستگاه ها از انواع لوازم برقی ۱۲ولتی استفاده نمایند.

مراسم توزیع این پنل ها فردا به علت شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت محدود و نمادین با توزیع بین ۱۵ خانوار عشایری به نمایندگی از ۱۰۰۰ خانوار عشایری در منطقه عشایری وزگ شهرستان بویراحمد انجام می گیرد.