سید حسین رازیان از فعالین فرهنگی و رسانه ای با اشاره به وضعیت نابسامان پارک خودروها در شهر یاسوج گفت: ضروری است نهضت پارکینگ سازی در یاسوج ایجاد شود. وی گفت: باید شورای شهر یاسوج می توانست طرحی را مصوب کند تا بر اساس آن شهرداری ملزم شود احداث پارکینگ عمومی با رویکرد مشارکتی را […]

سید حسین رازیان از فعالین فرهنگی و رسانه ای با اشاره به وضعیت نابسامان پارک خودروها در شهر یاسوج گفت: ضروری است نهضت پارکینگ سازی در یاسوج ایجاد شود.

وی گفت: باید شورای شهر یاسوج می توانست طرحی را مصوب کند تا بر اساس آن شهرداری ملزم شود احداث پارکینگ عمومی با رویکرد مشارکتی را جزو برنامه های خود قرار دهد چون امروز یاسوج بیش از گذشته نیازمند پارکینگ های عمومی است و زیاد به این موضوع تا به امروز توجهی نشده است.

وی با بیان اینکه روزانه تعداد زیادی خودرو در سطح شهر یاسوج در حال تردد هستند گفت: متاسفانه دغدغه برای پیدا کردن جای پارک در سطح خیابان های مرکز استان یکی از مشکلات شهروندان است و بعضا مشاهده می کنیم بسیاری از کوچه های مرکز شهر تبدیل به محل توقف خودروها شده اند و تردد در آنها سخت شده است و این مساله موجب بروز مشکل برای ساکنان و ایجاد نارضایتی در آنان شده است.

در واقع نبود پارکینگ های کافی در بافت مرکزی شهر یاسوج باعث افزایش ترافیک و ایجاد مشکلات در عبور و مرور شده است.

وی گفت: شهرداری دارای ظرفیت های زیادی برای توسعه پارکینگ است که به آن توجه نشده است ضمن اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی هم انگیزه و تمایل زیادی برای ورود به این کار اقتصادی دارند لذا شهرداری باید از این ظرفیت ها استفاده کرده و نهضت پارکینگ سازی را شروع کند.

رازیان افزود: به اعتقاد بنده پارکینگ سازی با مشارکت بخش خصوصی نه تنها بار مالی برای شهرداری ندارد بلکه درآمدزایی خوبی هم می تواند داشته باشد. شهرداری یاسوج باید فکری برای کمبود پارکینگ کند.

این فعال اجتماعی با بیان اینکه در خیابان های شهر یاسوج زمین های بلااستفاده بسیار زیادی وجود دارد که ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به پارکینگ را دارند گفت: شهرداری باید مالکان زمین های بلااستفاده را تشویق کند تا با مشارکت همدیگر از این زمین ها در راستای خدمت رسانی به شهروندان استفاده شود.

وی گفت: متاسفانه یاسوج با این همه ظرفیت و زیرساخت هایی که دارد ولی با کمبود پارکینگ های عمومی روبروست و کمبود آن در زندگی شهری مشهود است.

سید حسین رازیان / اردیبهشت ۱۴۰۰ – یاسوج