مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در استان خبر داد. فض الله آذرفرد با بیان این خبر،گفت:میانگین مصرف خوراک دام به صورت سنتی بین ۱۲ تا ۱۳ کیلوگرم برای تولید یک کیلوگرم گوشت بوده و با اجرای این روش به پنج کیلوگرم خوراک برای تولید یک […]

 

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در استان خبر داد.

فض الله آذرفرد با بیان این خبر،گفت:میانگین مصرف خوراک دام به صورت سنتی بین ۱۲ تا ۱۳ کیلوگرم برای تولید یک کیلوگرم گوشت بوده و با اجرای این روش به پنج کیلوگرم خوراک برای تولید یک کیلوگرم گوشت رسیده است.

وی افزود: اجرای طرح زنجیره تولید، ۵۰ درصد هزینه تولید یک واحد دامداری را کاهش می دهد و از طرفی سبب افزایش تولید و درآمد خانوار، ایجاد اشتغال جدید، تثبیت شغل در مناطق عشایری و خروج بخشی از دام مازاد عشایر از مراتع می شود.

مدیرکل امور عشایر گفت: طرح زنجیره تولید را برای افراد متقاضی در سطح استان انجام می دهیم و براساس هدفگذاری انجام شده در پایان اجرای طرح عشایر سالانه ده هزار تن گوشت قرمز تولید خواهند کرد.

آذرفرد خاطرنشان کرد:با افزوده شدن ۳ هزار تن گوشت قرمز به ظرفیت تولیدی عشایر استان، میزان تولید آنان به سالانه ۱۰ هزار تن رسید.

وی بیان کرد:با ارایه تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش تولید گوشت قرمز و اجرای طرح زنجیره گوشت قرمز در بین خانوارهای عشایری، این میزان در حال افزایش است

مدیرکل امور عشایر استان افزود:گوشت تولیدی عشایر این استان کیفیت بالایی دارد اما به علت نبود صنایع بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی و معرفی نشدن مناسب، ارزش افزوده آن نصیب دیگر استان ها می شود.

وی در پایان گفت: عشایر این استان ۵۵ درصد گوشت قرمز استان را تولید می کنند.