معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد از جاده راه فرعی لنده به پاتاوه دهدشت بازدید کردند به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،معاون عمرانی استاندار به همراه نصیری رادمدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای ،مدیرکل دفتر استانداری و مدیرکل راه شهرسازی از جاده راه […]

 

معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد از جاده راه فرعی لنده به پاتاوه دهدشت بازدید کردند

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،معاون عمرانی استاندار به همراه نصیری رادمدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای ،مدیرکل دفتر استانداری و مدیرکل راه شهرسازی از جاده راه فرعی لنده به پاتاوه دهدشت بازد ید کردند.

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از این پروژه با اشاره به اینکه جاده راه فرعی لنده به پاتاوه دهدشت به طول ۱۱ کیلومتر میباشد افزود: این پروژه قبل از انتقال به راهداری و حمل نقل جاده ای حدود ۲ کیلومتر ان خاکبرداری شده است

سید محمد حسین نصیری راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت : در سال جاری از طریق بنیاد علوی ۴ کیلومتر از انتهای روستای تراب علیا تا ورودی جاده پاتاوه دهدشت با اعتباری به مبلغ ۸ ملیارد تومان به پیمانکار واگذار گردید.

وی ادامه داد: این پروژه هم اکنون عملیات اجرائی ان فعال میباشد و مدت پیمان جهت این قسمت از خاکبرداری ۵ ماه میباشد.

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان خاطرنشان کرد: پل ارتباطی این محور در سال ۹۶ با براورد اولیه مبلغ ۶ ملیارد هفتصد ملیون تومان به مناقصه رفته و پیمانکار ان انتخاب و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نصیری رادعلت تاخیر در اجرای این پل را سقوط یکی از تیرهای آن در حین نصب دانست و خاطرنشان کرد: همزمان با بارش باران زمستانی و بالا امدن اب رودخانه علت دیگر تاخیر این پروژه عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: در صدد هستیم تا هفته دولت ۱۴۰۰ این پروژه به بهره برداری برسد و برای تکمیل این پروژه نیاز به ۵ ملیارد تومان اعتبار لازم وجود دارد

نصیری راد تکمیل و بهره برداری این طرح را اولویت اصلی مسئولان استانی و شهرستانی دانست.

وی مزیت‌های این طرح را حذف نقاط حادثه خیز و پر پیچ خم و کاهش پنج کیلومتری مسیر لنده به دهدشت اعلام کرد.

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان اذعان داشت : با بهره برداری از این طرح شهرستان لنده از جاده استاندارد بهره مند خواهد شد.

نصیری راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: تکمیل این پروژه باعث کاهش مسافت شهرستان لنده به مرکز استان و صرفه جویی در سوخت و استهلاک و ارتقا ایمنی در تردد میشود.