معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با تاکید استاندار، همکاری وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، پیشرفت محور پاتاوه_دهدشت در سه ماه اخیر شتاب گرفت. معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تعدادی از مسئولان استانی از جاده ملی پاتاوه به دهدشت بازدید کردند. به گزارش پایگاه خبری قلم […]

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با تاکید استاندار، همکاری وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، پیشرفت محور پاتاوه_دهدشت در سه ماه اخیر شتاب گرفت.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تعدادی از مسئولان استانی از جاده ملی پاتاوه به دهدشت بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،مدیرکل دفتر فنی استانداری،مدیرکل امور روستایی استانداری،
مدیرکل راه و شهرسازی استان،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،مسئولان قرارگاه خاتم الانبیا در این پروژه از روند اجرایی جاده پاتاوه_دهدشت بازدید کردند.

معاون عمرانی استاندار در این بازدید با بیان اینکه این طرح یکی از طرح های شریانی و مهم استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود گفت : عزم دولت بر این است که این طرح تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

حاجی زاده تصریح کرد: این پروژه ،پروژه‌ای مهم است که استان های اصفهان،چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد،بوشهر و خوزستان را به هم وصل می‌کند و راهی برای برون رفت شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ و بخشی از بویراحمد از بن‌بست است.

وی افزود:این پروژه علاوه بر اتصال خوزستان به مرکز کشور سبب رونق اقتصادی و ارزش افزوده برای مناطق مختلف حاشیه خود شده است و بسیاری از روستاهای مستقر در مسیر را نیز از داشتن جاده مناسب بهره‌مند می‌کند.

وی با اشاره به بازدیدهای چند ماه گذشته از این جاده گفت:با توجه به اینکه این پروژه جزو پروژه های سفر مقام معظم رهبری به استان است اولویت اتمام پروژه را دوچندان می کند.

معاون عمرانی استاندار گفت:نکته دیگری که اهمیت این جاده را نشان می دهد عدم وجود جاده ایمن و مناسب برای تردد مردم شهرستان های کهگیلویه بزرگ به مرکز استان است که جمعیت زیاد و قابل توجهی را پوشش می دهد.

وی با اشاره به صحبت های مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت:با پیگیری های انجام شده، این پروژه در دوسال اخیر ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و در سه ماهه اخیر نیز با تاکید استاندار و پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اعتبارات قابل توجهی از دفتر مقام معظم رهبری و برنامه بودجه کشور به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به پیشرفت خوب این پروژه،گفت:اکثر پل ها روی مدار هستند و قطعات آماده آسفالت می باشند.

حاجی زاده افزود:با توجه به پیگیری ها و اقدامات انجام شده امیدواریم این پروژه تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به افزایش اکیپ ها و پیشرفت کار پروژه گفت:برای تسریع در اتمام پروژه اکیپ ها افزایش پیدا کند.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه در تامین سیمان پروژه مشکلی نداریم،گفت:در بحث افزایش اعتبارات پیگیری ویژه می شود و عزم همه ی مسئولان بر اتمام این جاده در سریعترین زمان ممکن است.

گفتنی است جاده ملی پاتاوه – دهدشت از مهمترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی است که با بهره برداری آن ضمن کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور، بیش از ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان بویراحمد و کهگیلویه از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

لازم به ذکر است جاده ملی پاتاوه – دهدشت دارای ۱۴ دهنه تونل به طول حدود هشت هزار و ۵۸۰ متر است که پنج دهنه به طول ۲ و نیم کیلومتر آن در فاز دوم این طرح و از حدفاصل سرچنار تا لوداب شهرستان بویراحمد است.

شایان ذکر است این جاده دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فازهای ۲ و چهار آن نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است

گفتنی است کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.