یک دستگاه بنز مایلر حامل ذرت در محور ارتباطی روستای فشیان شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد واژگون شد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، با واژگونی این دستگاه بنز مایلر، حدود ۱۰ تن ذرت در محور ارتباطی روستای فشیان در سطح جاده و بر روی آسفالت پخش که روستانشینان در اقدامی شایسته […]

 

یک دستگاه بنز مایلر حامل ذرت در محور ارتباطی روستای فشیان شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد واژگون شد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، با واژگونی این دستگاه بنز مایلر، حدود ۱۰ تن ذرت در محور ارتباطی روستای فشیان در سطح جاده و بر روی آسفالت پخش که روستانشینان در اقدامی شایسته نسبت به جمع آوری آنها اقدام کردند.

دستگاه بنز مایلر از استان فارس به سمت شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در حرکت بود که در محور ارتباطی روستای فشیان شهرستان چُرام بنا بدلایل نامعلومی واژگون شده بود.

روستای فشیان در شهرستان چُرام استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که دارای آثار باستانی متعددی برجای مانده از آتشکده های دوران ساسانی دارد.

این روستا دارای چشمه های فراوانی نظیر چشمه سیاه  بوده که زیبایی های خاصی به این روستای گردشگری داده است.

روستای فشیان از دشت ها و اراضی فراوانی برخوردار است که می توان به باغات میوه های فصول مختلف سال اشاره نمود و البته شالیزارهای سرسبز آن همیشه بوی خوش برنج می دهد.

منطقه شمس آباد در این روستا واقع شده که سالانه بیش از ۱۰۰ تن انواع مرکبات را به شهرها و استان های همجوار کهگیلویه و بویراحمد صادر می کند.

در روستای فشیان طایفه طاس احمدی سکونت دارد که این طایفه دارای تاریخچه ای طولانی و باقدمت بوده که آثار حکمرانی آنان همچنان در بخش هایی از کهگیلویه بزرگ قابل رویت است.