استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جریان سفر عصر امروز به مناطق زلزله زده شهر سی‌سخت گفت: مردم با سرعت بخشیدن به ساخت و سازها از امتیاز ویژه معاون اول رئیس جمهور استفاده کنند. حسین کلانتری عصر امروز در جریان سفر به مناطق زلزله زده شهر سی سخت در نشست با اعضای ستاد بازسازی و […]

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جریان سفر عصر امروز به مناطق زلزله زده شهر سی‌سخت گفت: مردم با سرعت بخشیدن به ساخت و سازها از امتیاز ویژه معاون اول رئیس جمهور استفاده کنند.

حسین کلانتری عصر امروز در جریان سفر به مناطق زلزله زده شهر سی سخت در نشست با اعضای ستاد بازسازی و نوسازی شهرستان دنا بر سرعت بخشی به ساخت و سازها و‌ روند تسریع بازسازی ها تاکید کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست به امتیاز ویژه سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: در جریان سفر آقای جهانگیری به استان مصوب شد که در صورت سرعت بخشی به ساخت و سازها در مناطق زلزله زده و اینکه مردم بتوانند در موعد مقرر واحدهای خود را به بالای ۸۰ درصد پیشرفت برسانند، درصورت نیاز مجدد به اعتبار با تایید استاندار و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اعتبارات لازم افزایش خواهد یافت.

کلانتری در ادامه واحدهای احداثی شهر سی‌سخت را ۱۵۰۰ واحد مسکونی عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۹۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی احداث خواهد شد.

استاندار تعداد واحدهای تعمیری شهری در این شهرستان را ۱۴۰۰ واحد و واحدهای تعمیری روستایی را ۱۵۰۰ واحد عنوان کرد.
کلانتری افزود: از مجموعه ۱۵۰۰ واحد احداثی مسکونی شهری و روستایی ۶۰۰ واحد تاکنون آواربرداری برداری شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: براساس جدول زمانبندی مقرر بود آواربرداری تا پایان فروردین ماه به اتمام برسد ولی با همکاری مردم و جدیت و تلاش مسئولان آواربرداری بالای ۷۰ درصد شهری انجام شده و پیش‌بینی می‌شود آواربرداری تا ۲۵ فروردین ماه به اتمام برسد که در این صورت یک هفته از برنامه زمانبندی جلو هستیم.

وی بر تسریع در روند آواربرداری و ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: خود را در مقابل هر کسی که در این زلزله آسیب دیده مسئول می دانیم و حمایت خواهیم کرد.

استاندار افزود: مردم پس از صدور پروانه و دریافت مجوز بدون فرصت‌سوزی و از دست دادن زمان اقدام به ساخت و ساز نمایند تا از امتیازات ویژه ای که از سوی دولت در جریان سفر معاون اول به استان مصوب شد، به آنها داده شده تا قبل از پایان این دولت بهره‌مند شوند.

کلانتری همچنین اظهار داشت: تاکنون ۷۰ درصد صدور پروانه در شهر سی سخت انجام شده است.

وی افزود: تاکنون کار پی کنی ۱۲۰ واحد مسکونی شهری و ۴۰ واحد روستایی و احداث فونداسیون برای ۴۰ واحد و همچنین دیوارچینی ۸ واحد مسکونی انجام شده است.

استاندار در خصوص مصالح ساختمانی از جمله سیمان، آجر، میلگرد و … اظهار داشت: هیچ گونه مشکلی در زمینه تامین مصالح ساختمانی وجود ندارد و به اندازه کافی تامین شده است و تاکنون ۳هزار تن میلگرد وارد شهرستان شده است.

کلانتری همچنین از پای کار بودن بانک ها در روند بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خبر داد و گفت: در این هفته جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌ها خواهیم داشت و قراردادهای لازم منعقد خواهد شد .

استاندار همچنین بر سرعت دهی به روند جاده دسترسی به شهرستان و بیمارستان شهرستان دنا که مورد توجه ویژه معاون اول رییس جمهور بود، تاکید کرد.

استاندار همچنین از حمایت‌های ریاست محترم جمهوری، معاون اول محترم رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت ویژه به نمایندگی از مردم سی سخت تقدیر و تشکر کرد.

استاندار در ادامه به صورتی میدانی به همراه معاون عمرانی خود و اعضای ستاد بازسازی شهرستان دنا از روند ساخت و سازها و عملیات آواربرداری ها ، بازسازی و نوسازی ها بازدید کرد.

استاندار در این بازدید سرعت بخشی به ساخت و سازها را خواستار شد و گفت: همه در تلاشیم که بر اساس وعده های اعلام شده به سرعت شهر سیسخت و روستاهای اطراف را بسازیم.