معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح نهضت درختکاری در تمامی شهرهای استان از فردا خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،نشست شورای سازمان همیاری ها و شهرداری های استان به ریاست کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار و با حضور اعضا برگزار شد. حاجی زاده با گرامیداشت یاد […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح نهضت درختکاری در تمامی شهرهای استان از فردا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،نشست شورای سازمان همیاری ها و شهرداری های استان به ریاست کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار و با حضور اعضا برگزار شد.

حاجی زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهید باکری و تبریک روز شهردار، گفت: امید است شهرداران همواره شهید باکری را اسوه و الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه مسئولیت پیشگیری از بحران ها در شهرها بر عهده ی شهرداران است،گفت: شهرداران باید تمام بحران های حوزه ی شهری را مدیریت کنند.

حاجی زاده خطاب به شهرداران با بیان اینکه بعنوان نماینده دولت در شهرها رسالت سنگینی بر عهده دارید، عنوان کرد: رکود ساخت و ساز شهرداری ها را با چالش های مالی و درآمدی روبه رو کرد.

معاون عمرانی استاندار افزود: علی رغم همه ی کمبودها با تدبیر استاندار و مجموعه مدیریتی اقدامات خوبی در حوزه عمرانی و شهرداری ها انجام شده است.

حاجی زاده افزود: در چند مدت گذشته با همکاری مدیرکل امور مالیاتی که همکاری و همراهی ویژه ای داشته اند تخصیص های خوبی در بخش ارزش افزوده برای شهرداری ها داشته ایم.

وی با اشاره به لزوم توسعه شهرداری های کوچک و نوپا، افزود:انتظار داریم شهرداران شهرهای بزرگ و برخوردار در خصوص امکانات و تجهیزات شهرداری های کوچک و نوپا را حمایت کنند تا این شهرداری ها توسعه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه پروژه ساماندهی ورودی شهر مارگون آغاز شده است،گفت: ساماندهی ورودی شهرها، توسعه مبلمان و فضای سبز شهرها جز اولویت های حوزه عمرانی است.

حاجی زاده با اشاره به اینکه درختکاری در شهرها کم ترین هزینه را دارد ،بیان کرد:نهضت درختکاری به گونه ای که متناسب با وضعیت آب و هوایی است انجام شود و این مهم در اولویت کاری شهرداران باشد.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه نظافت شهرها مسئله ی مهم و حیاتی است، گفت: اکثر شهرهای استان را از نزدیک بازدید کرده ایم و نظافت برخی شهرها قابل پذیرش نیست.

وی همچنین بر لزوم توانمندسازی شهرداری ها تاکید کرد.